Strajki w całych Niemczech – klienci Postbanku muszą się liczyć z opóźnieniami!

0
7913

Związek zawodowy Ver.di wzywa do ogólnokrajowych strajków pracowników  Postbanku. W związku z tym należy się liczyć z ewentualnymi opóźnieniami w przypadku transakcji płatniczych, a niektóre oddziały mogą zostać na jakiś czas zamknięte.

Związek zawodowy Ver.di chce zwiększyć presję względem pracodawców przed trzecią rundą negocjacji zbiorowych dla pracowników Postbanku. Jak poinformowało Ver.di, po strajkach ostrzegawczych w Nadrenii Północnej-Westfalii i we Frankfurcie nad Menem, w najbliższych dniach strajki planowane są już w całych Niemczech.

Klienci muszą się liczyć z utrudnieniami w funkcjonowaniu oddziałów Postbanku

W związku z zaistniałą sytuacją, klienci muszą być przygotowani na ewentualne trudności w funkcjonowaniu banku. Ze względu na strajki może dojść do opóźnień, bądź pewnych ograniczeń w transakcjach płatniczych, niektóre oddziały mogą też zostać zamknięte na jakiś czas.

Trzecia runda negocjacyjna odbędzie się w przyszłym tygodniu – 9. i 10. września w miejscowości Königswinter. Do tej pory pracodawcy nie przedstawili jeszcze żadnej propozycji. Negocjacje dotyczą zatrudnienia 12.000 pracowników w Deutsche Bank, w filiach Postbanku, obsłudze kredytowej BHW i w innych spółkach córkach.

Ver. di żąda między innymi podwyżki płac o 7%, przynajmniej 200 euro, na okres dwunastu miesięcy.

Źródło: www.spiegel.de

  • Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

    Praca w Niemczech

    ZOSTAW ODPOWIEDŹ

    Please enter your comment!
    Please enter your name here