Spadek ilości nowych zakażeń koronawirusem wg Instytutu Roberta Kocha – czy to efekt świąt wielkanocnych?

W Poniedziałek Wielkanocny Instytut Roberta Kocha (IRK) odnotował 6.885 nowych zakażeń koronawirusem i 90 zgonów związanych z COVID-19. Wskaźnik zachorowalności w Niemczech nieznacznie spadł i wyniósł 123 (w dniu poprzednim kształtował się na poziomie 128). Dla zeszłego wtorku IRK podaje obecnie wartość 143,7, po uwzględnieniu danych zgłoszonych z opóźnieniem.

Instytut Roberta Kocha zaleca jednak, aby nie przywiązywać zbyt dużej wagi do obecnie podawanych wartości. Na swojej stronie internetowej wyjaśnia: „Interpretując statystyki zachorowań w okolicy świąt wielkanocnych warto pamiętać o tym, że po pierwsze zwykle mniej osób odwiedza wtedy lekarza, co oznacza, że pobiera się mniej próbek i przeprowadza mniej badań laboratoryjnych”. Po drugie, nie można wykluczyć, że nie wszystkie urzędy ds. zdrowia i organy poszczególnych krajów związkowych przesłały swoje dane dotyczące liczby nowych zakażeń do IRK.

Tylko połowa niemieckich urzędów ds. zdrowia przekazała dane?

Wczoraj wieczorem informowała o tym również gazeta „Zeit”. Z ustaleń dziennikarzy wynika, że tylko połowa urzędów ds. zdrowia przekazała aktualne dane w okresie świąt wielkanocnych. Odnotowane liczby przypadków są prawdopodobnie zaniżone i przedstawiają niepełny obraz sytuacji.

Wirusolog Martin Stürmer mówił we wspólnym porannym programie ARD i ZDF o „wielkanocnym przekłamaniu”. Oczekuje się, że w najbliższych dniach spłyną zaległe dane. Dlatego minie trochę czasu, zanim publikowane statystyki zakażeń znów będą wiarygodne.

Znacznie wzrosła liczba pacjentów z koronawirusem przebywających w szpitalach na oddziałach intensywnej terapii. Obecnie jest ich 4.355 (poprzedniego dnia liczba ta wynosiła 4.152).

Ponad 77.000 zgonów w Niemczech w związku z COVID-19

Wskaźnik zapadalności na COVID-19, który odzwierciedla liczbę nowych zakażeń na 100.000 mieszkańców w ciągu siedmiu dni, w ostatnim czasie stale wzrastał, po tym jak w lutym chwilowo spadł poniżej poziomu 60.

Według raportu IRK, całkowita liczba potwierdzonych przypadków zakażeń koronawirusem w Niemczech od początku pandemii wzrosła do 2.900.768. Łącznie w związku z COVID-19 zmarły już 77.103 osoby. Liczbę ozdrowieńców oszacowano na około 2.597.100.

Źródło: www.tagesschau.de

Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

Oferty pracy w Niemczech. Więcej na: praca.dojczland.info

Nauka języka niemieckiego? Babbel.com – wypróbuj przez 7 dni za darmo!

Obserwuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
187,965FaniLubię
5,205ObserwującyObserwuj

Na start w Niemczech

0
Co o tym myślisz? Skomentuj!x
()
x