14.08.2020
Strona główna Wiadomości Newsy Śmiertelne pobicie w centrum Augsburga – główny sprawca to 17-latek!

Śmiertelne pobicie w centrum Augsburga – główny sprawca to 17-latek!

Śmiertelne pobicie w centrum Augsburga – główny sprawca to 17-latek!

Wydział śledczy w Augsburgu zatrzymał domniemanego głównego sprawcę (17 lat) piątkowego pobicia w centrum Augsbura. Funkcjonariusze aresztowali w niedzielę również jego 17-letniego wspólnika.

Główny sprawca posiada obywatelstwa Niemiec, Turcji oraz Libanu

Według BILD, głównym sprawcą jest 17-letni mężczyzna posiadający obywatelstwo niemieckie, tureckie i libańskie. Druga aresztowana osoba (17 lat) to Włoch.

Zdarzenie miało miejsce w miniony piątek. 49-letni strażak został zaatakowany i pobity ze skutkiem śmiertelnym przez siedmiu młodych mężczyzn w centrum miasta. Mężczyzna wracał z jarmarku bożonarodzeniowego i był z żoną i kilkoma przyjaciółmi w drodze na Königsplatz, kiedy natknęli się na grupę młodych mężczyzn.

Jeden ze świadków opisał wydarzenia na Königsplatz w ten sposób: „Siedmioosobowa grupa mężczyzn biegła krzycząc w kierunku placu. Późniejsze ofiary poprosiły je, żeby nie krzyczały. Mężczyźni zaczęli kopać puszki na chodniku. Kiedy dwaj mężczyźni ponownie ich upomnieli, tamci zaatakowali. Potem sprawcy uciekli w kierunku stacji kolejowej.”

Grupa dochodzeniowa złapała sprawcę po przeanalizowaniu nagrań monitoringu 

Sanitariusze, którzy przybyli na miejsce próbowali reanimować mężczyznę, ale bezskutecznie. Po zdarzeniu prace dochodzeniowe rozpoczęła komisja złożona z 20 osób. Śledczy przeanalizowali nagrania z monitoringu wideo na Königsplatz. W ten sposób zidentyfikowali napastnika.

Minister spraw wewnętrznych Joachim Herrmann (63, CSU) oświadczył: „Straszliwy atak wstrząsnął wieloma ludźmi w Augsburgu i daleko poza nim. Tym ważniejszy był szybki sukces wydziału dochodzeniowo-śledczego Augsburga.”

W niedzielę około 150 strażaków zebrało się w mieście na uroczystość upamiętniającą ich kolegę.

źródło: bild.de

Obserwuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Co o tym myślisz? Skomentuj!x
()
x