25.05.2020
Strona główna Wiadomości Newsy Skierowana przeciwko ojcom i seksistowska? Nowa reklama Edeki wywołała falę hejtu!

Skierowana przeciwko ojcom i seksistowska? Nowa reklama Edeki wywołała falę hejtu!

0
Skierowana przeciwko ojcom i seksistowska? Nowa reklama Edeki wywołała falę hejtu!

Matki są czułe, troskliwe i zawsze wysłuchają dziecka, natomiast dla ojców wychowanie dzieci to już za dużo – tak sugeruje najnowsza reklama Edeki. Wielu klientom się to nie podoba. Zagrozili nawet, że będą omijać tę sieć sklepów szerokim łukiem.

Niezliczona ilość negatywnych komentarzy

Edeka nie przypuszczała, jakie będą konsekwencje i wypuściła nową reklamę online, w której chce podziękować wszystkim matkom, w sam raz na dzień matki. Jednak ta reklama wywołała falę hejtu. Już po jednym dniu reklama zebrała na kanale Youtube 20.000 „dislajków” i niezliczoną ilość negatywnych komentarzy.

O co chodzi w nowej reklamie Edeki?

Czarno-biała reklama pokazuje ojców, którzy nie radzą sobie z dziećmi w różnych sytuacjach życia codziennego. Mamy więc ojca, który tak niedelikatnie czesze córkę, że doprowadza ją do łez, takiego który nieporadnie trafia dziecku piłką do kosza w twarz, zasypia podczas opowieści synów, czy nie jest w stanie przygotować dzieciom sensownego posiłku. Później słychać komentarze dzieci: „Jesteś moim wzorem i wspierasz mnie, gdzie tylko potrafisz”, „słuchasz, gdy do Ciebie mówię”, „troszczysz się o mnie”, „dziękuję, że jesteś taka delikatna”. W ostatnich sekundach reklamy, kamera pokazuje kobietę, która przytula dziecko. Do tego jest komentarz: „Dziękuję mamo, że nie jesteś tatą”.

Dla większości osób, które już miały okazję obejrzeć tę reklamę, jest ona przede wszystkich seksistowska i skierowana przeciwko ojcom, a nie stanowi, jak to było w założeniu, hołdu dla matek.

Niezliczona ilość komentatorów zapowiedziała już, że nie będzie więcej robić zakupów w sieci sklepów Edeka. Jeden z komentarzy brzmiał nawet: „Dziękuję Aldi, że nie jesteś Edeką”. Ktoś inny napisał z kolei: „To smutne, że nie macie innego pomysłu na uczczenie matek niż dyskredytacja ojców”.

Poniżej reklama w pełnej długości:

Stanowisko Edeki: „Przykro nam”

W związku z taką reakcją na reklamę, Edeka również zabrała głos w tej sprawie, publikując na Facebooku następującą wypowiedź: „Nie chcieliśmy tym spotem reklamowym w żadnym wypadku stawiać ojców w złym świetle. Naszym zamiarem było jedynie podziękowanie matkom z okazji ich święta, w sposób humorystyczny. Przykro nam, jeśli filmik Wam się nie spodobał”.

Źródło: www.n-tv.de

Dodaj komentarz

avatar
  Obserwuj  
Powiadom o