Więcej >>

  Schufa

  Strona główna Wiadomości Newsy Skandal: Bundeswehra opublikowała na Instagramie wpis przedstawiający mundur ze swastykami!

  Skandal: Bundeswehra opublikowała na Instagramie wpis przedstawiający mundur ze swastykami!

  Skandal: Bundeswehra opublikowała na Instagramie wpis przedstawiający mundur ze swastykami!

  Bundeswehra wywołała zamieszanie postem na Instagramie: Na oficjalnym profilu niemieckich sił zbrojnych jeden z pracowników opublikował zdjęcie munduru z symbolami swastyki i cynicznymi komentarzami. Na mundurze obok dwóch żelaznych krzyży widać było także Odznakę za Rany Wehrmachtu i orła cesarskiego:

  Cyniczne podpisy we wpisie przedstawiającym mundur Wehrmachtu

  Podpis usuniętego już postu brzmi: „Również moda jest jednym z aspektów. Elementy stylu wojskowego pozostają w haute couture do dzisiaj”. Nad nim widniał napis „retro”.
  Rzecznik Ministerstwa Obrony przyznał, że post był błędem i zapewnił wyciągnięcie odpowiednich konsekwencji. Tekst odnoszący się do zdjęcia jest „faktycznie mylący” i post został „usunięty”. Z pracownikiem, który opublikował wpis, zostanie przeprowadzona rozmowa „której celem będzie zwiększenie jego świadomości”.

  Oburzenie niemieckich polityków

  Rzecznik ds. polityki bezpieczeństwa Zielonych, Tobias Lindner, bardzo się oburzył i napisał na Twitterze: „Bundeswehra musi natychmiast wyjaśnić, jak coś takiego mogło zostać opublikowane na ich koncie na Instagramie”.

  Poprzedniczka minister obrony Annegrety Kramp-Karrenbauer oraz przyszła przewodnicząca Komisji Europejskiej, Ursula von der Leyen (CDU), przeforsowała zakaz stosowania symboli Wehrmachtu we wszystkich koszarach.

  źródło: www.faz.net

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x