23.05.2020
Strona główna Wiadomości Newsy Skandal: Bundeswehra opublikowała na Instagramie wpis przedstawiający mundur ze swastykami!

Skandal: Bundeswehra opublikowała na Instagramie wpis przedstawiający mundur ze swastykami!

0
Skandal: Bundeswehra opublikowała na Instagramie wpis przedstawiający mundur ze swastykami!

Bundeswehra wywołała zamieszanie postem na Instagramie: Na oficjalnym profilu niemieckich sił zbrojnych jeden z pracowników opublikował zdjęcie munduru z symbolami swastyki i cynicznymi komentarzami. Na mundurze obok dwóch żelaznych krzyży widać było także Odznakę za Rany Wehrmachtu i orła cesarskiego:

Cyniczne podpisy we wpisie przedstawiającym mundur Wehrmachtu

Podpis usuniętego już postu brzmi: „Również moda jest jednym z aspektów. Elementy stylu wojskowego pozostają w haute couture do dzisiaj”. Nad nim widniał napis „retro”.
Rzecznik Ministerstwa Obrony przyznał, że post był błędem i zapewnił wyciągnięcie odpowiednich konsekwencji. Tekst odnoszący się do zdjęcia jest „faktycznie mylący” i post został „usunięty”. Z pracownikiem, który opublikował wpis, zostanie przeprowadzona rozmowa „której celem będzie zwiększenie jego świadomości”.

Oburzenie niemieckich polityków

Rzecznik ds. polityki bezpieczeństwa Zielonych, Tobias Lindner, bardzo się oburzył i napisał na Twitterze: „Bundeswehra musi natychmiast wyjaśnić, jak coś takiego mogło zostać opublikowane na ich koncie na Instagramie”.

Poprzedniczka minister obrony Annegrety Kramp-Karrenbauer oraz przyszła przewodnicząca Komisji Europejskiej, Ursula von der Leyen (CDU), przeforsowała zakaz stosowania symboli Wehrmachtu we wszystkich koszarach.

źródło: www.faz.net

Dodaj komentarz

avatar
  Obserwuj  
Powiadom o