Siema! WOŚP w Niemczech

0
1260

Takie oto powitanie od wielu lat króluje na ustach Polaków.

Jerzy Owsiak to osobowość, którą w Polsce każdy zna.

Choć jego plan na pierwszy rzut oka powinien był się nie udać – kto w zimę zbiera pieniądze na mrozie i organizuje koncerty – happening pt. Światełko do Nieba. Jednak na przekór niedowiarkom i obecnej politycznej scenie, jego Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy WOŚP wspiera Polską Służbę Zdrowia zimowymi zbiórkami pieniędzy.

To unikat na skalę światową!

Były nawet plany, aby WOŚP ubiegała się o Pokojową Nagrodę Nobla.

Jeśli dzieciaki i młodzież ma siłę i energię, aby na mrozie zbierać pieniądze na sprzęt do polskich szpitali, to i my się dołączamy 14 stycznia 2018.

Jak pomóc?

Na pewno nie wysyłając na facebook serduszek tzw. „Bijemy rekord wysłanych serduszek WOŚP”. WOŚP odcina się oficjalnie od tej akcji:

Jeśli masz coś dzisiaj podać dalej – niech to będzie ten post, w którym Ty i Twoi przyjaciele znajdziecie najważniejsze informacje na temat naszego grania. 

Pytacie nas masowo o akcję z rekordem w przesyłaniu serduszek – nie jest to nasza akcja. Dziękujemy za dobre chęci organizatorowi, ale my dzisiaj zapraszamy do przesyłania poniższego postu z konkretnymi informacjami na temat naszego grania. 

To już 26sta odsłona finału WOŚP 14 stycznia 2018 pod hasłem „Dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.  Oto cała lista wydarzeń,  a pod tym adresem możesz sprawdzić dostępne wydarzenia, w tym w Niemczech.

Sztaby w Niemczech

26. Finał coraz bliżej! Przed Wami lista finałowych sztabów w Niemczech:

  1. Polnische Alternative e.V., Dorota Rędzikowska, Berlin
  2. MMD-App profitable applications, Damian Kisiel, Darmstadt – Frankfurt
  3. Motor Doc U.G, Darius Bosek, Gladbeck
  4. Klub Sportowy S.C Polonia Hannover, Daria Adamczyk, Hannover
  5. Szkolny Punkt Konsultacyjny przy Konsulacie Generalnym RP w Monachium, Adam Styczynski, Monachium
  6. Polnischer Kulturverein DZIUPLA e.V., Robert Izak, Nuernberg Norymberga                Email kontaktowy: re.izak@gmx.netTelefon kontaktowy: +49 170 5202391
  7. Restaurant Gdanska, Leonard Paszek, Oberhausen

A co jeśli nie mogę dotrzeć osobiście? 

Można wziąć udział w licytacjach online. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy i Allegro działają razem od 18 lat, z wielkim sukcesem. Tutaj można znaleść listę licytacji.

Albo przejrzeć facebook niemieckich sztabów, linki załączone powyżej, gdzie jest mnóstwo informacji o wydarzeniach, jak również licytacjach i innych formach wspierania. Sztaby zapraszają również sponsorów do współpracy.

Lub też przelać pieniądze bezprośrednio na konto fundacji w EURO:

BREXPLPWMBK PL 84 1140 1010 0000 5244 4400 1008

Są też inne sposoby jak wspierać WOŚP, pod tym adresem są one wyszczególnione np. można wysłać smsa.

Niech moc serc będzie z wami.

Na podstawie danych z oficjalnej strony internetowej WOŚP oraz facebook WOŚP

Anna Ch.
Nazywam się Anna i mieszkam w Niemczech. Jeśli interesuje Cię tematyka emigracji, biznesu i nowoczesnych technologii - koniecznie zajrzyj do moich tekstów. Miłej lektury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz!
Tutaj wpisz Twoją nazwę użytkownika