Więcej
  Strona główna Wiadomości Newsy Rząd Niemiec zdecydował – wzrośnie dodatek mieszkaniowy!

  Rząd Niemiec zdecydował – wzrośnie dodatek mieszkaniowy!

  Rząd Niemiec zdecydował – wzrośnie dodatek mieszkaniowy!

  Osoby o niskich zarobkach otrzymają niedługo ze strony niemieckiego państwa wyższy dodatek na mieszkanie (Wohngeld – czyli wszystko co musisz wiedzieć o dodatku mieszkaniowym w Niemczech!). W przypadku dwuosobowego gospodarstwa domowego dodatek mieszkaniowy, wzrośnie ze 145 euro do 190 euro.

  Dodatek mieszkaniowy będzie podwyższany co dwa lata

  Dodatek mieszkaniowy zostanie podniesiony od 1.1.2020 – po raz pierwszy od sierpnia 2016. Rząd zaakceptował propozycję Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Oznacza to, że państwowy dodatek na mieszkanie, w którym gospodarują dwie osoby, wyniesie nie 145 euro, jak dotychczas, a 190 euro.

  Z tego rozwiązania skorzystają przede wszystkim osoby o niskich zarobkach, które wynajmują mieszkanie i nie otrzymują wsparcia finansowego, jak np. zasiłek dla osób bezrobotnych Hartz IV. Pod koniec roku 2017, dodatek mieszkaniowy pobierały 592.000 gospodarstwa domowe. Stanowi to 1,4% wszystkich niemieckich prywatnych gospodarstw domowych. Tak wynika z danych Federalnego Urzędu Statystycznego.

  Koalicja widzi tę nową regulację przede wszystkim jako formę wsparcia dla rodzin i emerytów. Jak wynika z planów długofalowych, dodatek mieszkaniowy miałby być podwyższany co dwa lata – jego wysokość ma być dostosowana do rozwoju czynszów i wynagrodzeń.

  Niezbędne są dalsze działania na rynku mieszkaniowym

  Stowarzyszenie społeczne VdK przychylnie wypowiada się na temat takiego rozwiązania, jednak zaznacza, żeby nie rezygnować z innych działań związanych z niedoborem mieszkań. Przewodnicząca VdK Verena Bentele dodaje: „Politycy nie mogą się po prostu przyglądać, jak zamieszkanie lokalu staje się luksusem, na który nikogo nie stać. Rynek mieszkaniowy nie może być jedynie polem do załatwiania przez inwestorów biznesów spekulacyjnych”.

  Źródło: www.zeit.de

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x