06.07.2020

Rząd Niemiec chce przedłużyć ograniczenia kontaktów do 5 lipca!

Ostatnio dodane

Minister zdrowia Niemiec przeciwny przedwczesnemu znoszeniu obowiązku stosowania masek ochronnych

Minister gospodarki Meklemburgii-Pomorza Przedniego Harry Glawe wystąpił w niedzielę z inicjatywą zniesienia obowiązku noszenia maseczek ochronnych w sklepach detalicznych....

Meklemburgia-Pomorze Przednie: Minister gospodarki chce zniesienia obowiązkowych masek w sklepach!

Szczególnie w Meklemburgii-Pomorzu Przednim handel detaliczny naciska na zniesienie obowiązkowych masek - jest to zrozumiałe życzenie, biorąc pod uwagę...

Ślub cywilny w Niemczech – wszystko, co musicie o nim wiedzieć!

Mieszkacie z partnerem w Niemczech i w końcu zdecydowaliście się na zawarcie związku małżeńskiego w niemieckim urzędzie stanu cywilnego...

Prace budowlane w Niemczech z użyciem maszyn – oto na co warto zwrócić uwagę!

Małe prace budowlane w Niemczech z użyciem maszyn – na co warto zwrócić uwagę? Niektórzy z nas znają luksus posiadania...

Rząd Niemiec chce przedłużyć ograniczenia w kontaktach do 5 lipca, ale równocześnie umożliwić również dalsze rozluźnienia. Tak wynika z projektu uchwały federalnego urzędu kanclerskiego w porozumieniu z krajami związkowymi, który został przedłożony redakcji SPIEGEL. Kilka mediów informowało wcześniej o wniosku w sprawie przedłużenia.

Zachowanie odległości 1,5 metra kluczowe w walce z koronawirusem

W projekcie uchwał stwierdza się, że „nadal kluczowe jest, aby obywatele utrzymywali minimalną odległość 1,5 metra”. Środek ten powinien zostać uzupełniony „poprzez wprowadzenie obowiązku stosowania masek w niektórych miejscach publicznych”.

Aby utrzymać ryzyko zakażenia na niskim poziomie w całym kraju, obowiązkowe ograniczenia dotyczące kontaktów mają zostać przedłużone do początku lipca – z większymi wyjątkami niż zalecane do tej pory przez rząd federalny. Kraje związkowe już teraz przyjmują różne podejścia do złagodzenia tych środków.

Planowane obostrzenia w Niemczech w skrócie

Oto jakie obostrzenia zamierza utrzymać federalny urząd kanclerski:

  • W przyszłości w miejscach publicznych będzie mogło przebywać do 10 osób lub członków dwóch gospodarstw domowych. „Liczba osób, z którymi ma się kontakt, powinna być utrzymywana na jak najniższym poziomie, a grupa ludzi powinna być utrzymywana na jak najbardziej stałym poziomie”. Dotyczy to w szczególności dzieci, „dla których należy założyć, że odległość i zasady higieny nie są konsekwentnie stosowane”.
  • Wydarzenia i spotkania, dla których wdrażana jest koncepcja higieny, powinny być rozpatrywane oddzielnie.
  • Zasady higieny i odległości muszą być wdrożone również w przypadku prywatnych spotkań w domu w pomieszczeniach zamkniętych. Liczba osób powinna być mierzona „zgodnie z możliwością zastosowania się do zasady odległości” oraz „należy zapewnić wystarczającą wentylację”. Więcej niż dziesięć osób lub członków dwóch gospodarstw domowych nie powinno być obecnych.
  • Ponadto rząd federalny zaleca: „Tam, gdzie to możliwe, prywatne spotkania powinny odbywać się na zewnątrz, ponieważ tam ryzyko zakażenia jest znacznie niższe”.
  • Dalsze ograniczenia w kontaktach powinny być nakładane „gdy wymaga tego regionalna dynamika sytuacji zakażenia”. Celem jest wówczas „powstrzymanie wybuchu epidemii i zapobieganie ponadregionalnemu występowaniu infekcji”, mówi projekt rezolucji.

Otwartą kwestią jest jednak to, czy zalecenia władz federalnych zostaną zaakceptowane przez kraje związkowe i przez nie wdrożone.

źródło: www.spiegel.de

  • Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

Praca w Niemczech

Obserwuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Co o tym myślisz? Skomentuj!x
()
x