Rząd Niemiec chce masek FFP2 w rozmiarach dla dzieci

  Do tej pory dzieci musiały sięgać po maski FFP2 w rozmiarach dla dorosłych. Rząd federalny Niemiec widzi teraz potrzebę działania. Zieloni uważają za “nieodpowiedzialne”, że nie zrobiono tego wcześniej.

  Norma uwzględniająca również rozmiary dziecięce

  Jako środek ochronny podczas pandemii koronawirusa, w wielu miejscach obowiązkowe stało się noszenie masek FFP2. Jak na razie jednak maski dostępne są tylko w rozmiarach dla dorosłych. Według własnego oświadczenia, rząd federalny widzi obecnie potrzebę stosowania masek FFP2 dla dzieci. Wynika to z odpowiedzi Ministerstwa Pracy na zapytanie Partii Zielonych, którą dysponuje agencja informacyjna dpa.

  W porozumieniu z Federalnym Ministerstwem Zdrowia, Federalny Instytut ds. Leków i Urządzeń Medycznych zainicjował w Niemieckim Instytucie Standaryzacji wprowadzenie normy dla maski chroniącej przed infekcjami, która powinna uwzględniać również rozmiary dziecięce.

  Polityk Partii Zielonych Tabea Rößner krytykuje, że dzieje się to dopiero teraz. “Źle to świadczy o rządzie, że po 16 miesiącach pandemii koronawirusa nadal nie ma na rynku specjalnych masek FFP2 dla dzieci. Dzieci nie są małymi dorosłymi, więc szokujące jest to, że nie prowadzi się wystarczających badań i rozwoju w tej dziedzinie” – powiedziała.

  Krytyka ze strony Zielonych

  Polityk Zielonych podkreśliła, że podczas gdy wymóg maski FFP2 w szkołach został zniesiony, wiele dzieci nosi w autobusach i pociągach maski skierowane do dorosłych. “To nieodpowiedzialne, że rząd federalny nie zadziałał wcześniej w obliczu sytuacji pandemicznej, która trwa już tak długo”.

  W swojej odpowiedzi rząd federalny powołał się na europejską normę, zgodnie z którą podczas testowania maski wybiera się dziesięciu uczestników badania o różnych kształtach twarzy. Dlatego nie jest wykluczone, “że są produkowane i testowane maski, które są odpowiednie dla dzieci i młodzieży w zakresie ochrony przed infekcjami. W takim przypadku podczas wyboru maski należy zwrócić szczególną uwagę na prawidłowe dopasowanie maski dla dzieci i młodzieży”.

  źródło:www.spiegel.de

  Oferty pracy w Niemczech. Więcej na: praca.dojczland.info

  Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  3 KOMENTARZE

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  3 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Poprawność

  Niech Spahn zatwierdzi także maski tandemy dla małżeństw jednopłciowych oraz politycznie poprawne dla Żydów, bo gotowi oskarżyć go o homofobię i antysemityzm w przypadku braku takowych

  Marta

  Po co te grube maski,zeby sie bardziej dusily????!!!!!!!

  Rafal

  I w tym jest właśnie rzeczy sedno…Nie tylko aby się dusiły ale zapadały na choroby płuc, grzybice i inne oraz niedotlenienie krwi itp.

  188,277FaniLubię
  5,205ObserwującyObserwuj

  Na start w Niemczech

  3
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x