Więcej >>

  Schufa

  Rząd federalny Niemiec uznał jedenaście regionów UE obszarami ryzyka!

  Schufa Niemcy

  Rząd federalny Niemiec uznał regiony w jedenastu krajach Unii Europejskiej za obszary ryzyka w związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem. Wśród nich znalazły się między innymi obszary w sąsiadującej z Niemcami Danii, Republice Czeskiej, Francji, Austrii i Holandii – wynika ze zaktualizowanej listy Instytutu Roberta Kocha (do znaleznienia tutaj: www.rki.de).

  Niemcy uznają 11 regionów UE za obszary ryzyka

  Oto które regiony w jedenastu krajach Unii Europejskiej zostały uznane przez Niemcy za obszary ryzyka:

  Dania: region Hovedstaden

  Francja: regiony Bretanii, Centre-Val de Loire i Normandii

  Irlandia: region miasta Dublin

  Chorwacja: hrabstwo Lika-Senj

  Niderlandy: prowincja Utrecht

  Austria: kraj związkowy Vorarlberg

  Portugalia: region (obszar metropolitalny) Lizbony

  Rumunia: okręg Covasna

  Słowenia: region Primorsko-notranjska (przybrzeżny śródlądowy Carniola)

  Republika Czeska: cały kraj jest uważany za obszar ryzyka, z wyjątkiem regionów Kraju Zewnętrznego (Ústecký) i Kraju Morawsko-Śląskiego (Moravskloslezský)

  Węgry: region Györ-Moson-Sopron

  Wracam do Niemiec z obszaru ryzyka: Czy należy udać się na kwarantannę?

  Każda osoba przybywająca na teren Niemiec z obszaru ryzyka samolotem, pociągiem, statkiem lub autobusem musi wypełnić karty wjazdowe.

  Oprócz tego każda osoba jest zobowiązana “niezwłocznie po powrocie do domu zgłosić się do właściwego organu ds. zdrowia i udzielić informacji o ewentualnych objawach i badaniu”, jak podano na stronie internetowej Federalnego Ministerstwa Zdrowia. Naruszenie zasad kwarantanny może zostać ukarane grzywną w wysokości do 25.000 euro.

  Co jeśli nie otrzymałem karty wjazdowej do wypełnienia, na przykład dlatego, że nie zatrzymano mnie na granicy w samochodzie?

  Na to pytanie próbowali znaleźć odpowiedź dziennikarze RTL (www.rtl.de). Rzecznik prasowy policji federalnej odpowiedzialnej za Nadrenię Północną-Westfalię wyjaśnił dziennikarzom, że osoby wjeżdżające lub powracające samochodem są z reguły rejestrowane za pomocą kart wyjazdowych i zgłaszane do właściwego urzędu ds. zdrowia.

  Nie udzielono jednak odpowiedzi na pytanie, czy i w jaki sposób zapewnia się, że wszyscy powracający są rejestrowani. Prawdopodobnie będzie to trudne do wdrożenia w praktyce. Jednakże grzywna ta powinna już teraz stanowić zachętę do przestrzegania zasad kwarantanny dla osób powracających.

  źródło: www.rki.de

  Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  Nasza redakcja poleca

  ILS – Institut für Lernsysteme – zamów bezpłatny katalog z wszystkimi kursami oferowanymi przez ILS i zdobądź dodatkowe kwalifikacje na wybranym przez siebie kierunku! Np. 12-miesięczny kurs na opiekuna/-ki osób starszych (Altenbetreuung – Betreuungskraft), język niemiecki w zawodzie (Deutsch im Beruf), programista JAVA (Geprüfte/r Programmierer/in (ILS) – Java), kosmetyczka (Geprüfte/r Kosmetiker/in) i wiele innych!

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x