Rząd federalny Niemiec pracuje nad rozporządzeniem o złagodzeniu obostrzeń – od czerwca będzie można podróżować po Niemczech?

Ludzie prawdopodobnie nadal będą zmuszeni spędzać Zielone Świątki w domu, twierdzi komisarz rządu federalnego ds. turystyki. Jest on jednak “bardzo pewny”, że od czerwca będzie można ponownie podróżować po Niemczech.

“Ważne, aby lockdown nie został przedłużony poza 30 czerwca”

Wakacyjne podróże zawsze były dla wielu ludzi w Niemczech czymś oczywistym. Tym bardziej hotelarze i osoby szukające wypoczynku z niecierpliwością czekają na koniec obostrzeń. Thomas Bareiß (CDU), pełnomocnik rządu federalnego ds. turystyki, widzi duże szanse przynajmniej dla podróży krajowych od czerwca. “Jestem przekonany, że wakacyjne podróże po naszym kraju będą możliwe w coraz większej liczbie regionów już od czerwca. Ważne jest, aby lockdown nie został przedłużony poza 30 czerwca”, powiedział Bareiß gazecie Bild.

Dodał, że hotele i restauracje wdrożyły dobre koncepcje bezpieczeństwa. Poza tym “do końca czerwca dostarczonych zostanie tyle dawek szczepionek, że teoretycznie wystarczy ich dla każdego obywatela Niemiec na pierwsze szczepienie” – powiedział polityk CDU. Bareiß był mniej optymistyczny, jeśli chodzi o podróże w Zielone Świątki: “W wielu regionach wypoczynkowych niestety znowu się to nie uda”.

Rząd federalny pracuje nad rozporządzeniem o złagodzeniu obostrzeń

Rząd federalny pracuje już nad rozporządzeniem o jednolitym złagodzeniu obostrzeń dla w pełni zaszczepionych i ozdrowieńcó. W projekcie nie przewiduje się jednak otwarcia hoteli dla osób zaszczepionych.

W Szlezwiku-Holsztynie w regionach modelowych turystyka już się rozkręca. Premier Daniel Günther domaga się szybkiego uregulowania kwestii otwierania hoteli w Niemczech. W odniesieniu do planowanego przez rząd federalny rozporządzenia o większej swobodzie dla osób zaszczepionych Günther powiedział, że w przyszłości rodziny będą mogły spędzać wakacje np. w hotelach nad Morzem Północnym na podstawie dowodu szczepienia rodziców i zaświadczeniu o negatywnym wyniku testu na koronawirusa od starszych dzieci.

Szef Związku Miast i Gmin (DStGB), Gerd Landsberg, również wezwał rząd niemiecki do przyjęcia długoterminowych, jednolitych perspektyw otwarcia w całym kraju. “Liczba zachorowań spada, kampania szczepień nabiera tempa. Możemy mieć nadzieję, że wkrótce pokonamy trzecią falę. Dzięki coraz większej liczbie zaszczepionych osób, latem będzie możliwa większa normalność”, powiedział Landsberg gazecie Rheinische Post.

Dlatego Związek Miast i Gmin oczekuje od rządu federalnego i rządów krajów związkowych planu działania, kiedy i pod jakimi warunkami mogą być podjęte kolejne kroki w kierunku normalności w całym kraju. “Długoterminowe perspektywy – aczkolwiek uzależnione od spadających wskaźników infekcji – powinny zostać uruchomione już teraz”, powiedział Landsberg. Po ponad roku trwania pandemii, hasło “Jedziemy na widoczność” jest już mało czytelne.

źródło: www.spiegel.de

Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

Oferty pracy w Niemczech. Więcej na: praca.dojczland.info

Nauka języka niemieckiego? Babbel.com – wypróbuj przez 7 dni za darmo!

Obserwuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
188,242FaniLubię
5,205ObserwującyObserwuj

Na start w Niemczech

0
Co o tym myślisz? Skomentuj!x
()
x