Różnice pomiędzy zarobkami kobiet i mężczyzn w Niemczech

0
482

Różnica pomiędzy średnimi zarobkami mężczyzn i kobiet nigdzie w Niemczech nie jest tak duża, jak w dolnobawarskim powiecie Dingolfing-Landau.

Jak podaje niemiecki dziennik „Welt“, mężczyźni otrzymują tam wypłaty nawet o 38 procent wyższe, niż kobiety. Jak twierdzą eksperci, głównym powodem tego stanu rzeczy jest fakt, iż mieści się tam największy zakład produkcyjny BWM w Europie i związana z tym specjalizacja w pewnych zawodach.

Z drugiej strony, we wschodnioniemieckim Cottbus średnie zarobki kobiet są o 17 procent wyższe, niż zarobki mężczyzn. W oczy rzuca się pewna prawidłowość: zarówno w Dingolfing-Landau, jak i Cottbus średnie zarobki kobiet są na podobnym poziomie.

Średnie zarobki w Dingolfing-Landau

Kobiety: 2791 euro

Mężczyźni:  4531 euro

Średnie zarobki w Cottbus

Kobiety: 2814 euro

Mężczyźni: 2398 euro

Różnice w wysokości średnich zarobków na korzyść mężczyzn są odczuwalne również w takich regionach jak Ingolstadt (36,9), Böblingen (35,9), Bodenseekreis (33,6) i Erlangen (32,4). Te charakteryzują się dobrze rozwiniętym przemysłem i koncentrują na wyspecjalizowanych obszarach.

Zarobki kobiet i mężczyzn w Niemczech w zależności od zawodu

Oto jak kształtują się różnice pomiędzy zarobkami kobiet i mężczyzn w Niemczech w zależności od zawodu:

źródło: focus.de

Admin
Profesjonalny marketing internetowy dla drobnych firm, jak i przedsiębiorstw. Sprawdź powyższego linka, zapoznaj się z naszą ofertą i daj się znaleźć w internecie :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz!
Tutaj wpisz Twoją nazwę użytkownika