Więcej >>

  Schufa

  Rezygnacja z Kindergeld: Oto jak poinformować Familienkasse o ważnych zmianach!

  Schufa Niemcy

  Zasiłek rodzinny w Niemczech (Kindergeld) otrzymuje się z reguły do czasu ukończenia przez dziecko 18 roku życia. W tym okresie warunki życia lub sytuacja rodzinna może ulec jednak zmianie. O wszelkich istotnych zmianach należy poinformować Familienkasse. Należą do nich:

  • Separacja lub rozwód
  • Ty lub dziecko opuszczacie swoje obecne gospodarstwo domowe
  • Otrzymujesz inne wsparcie finansowe dla swojego dziecka, na przykład zagraniczne dodatki rodzinne
  • Dziecko, na które otrzymujesz zasiłek rodzinny, wyprowadza się, zostaje zgłoszone jako zaginione lub zmarło

  W tym celu należy wypełnić formularz, który jest do pobrania na następującej stronie: www.arbeitsagentur.de. Za jego pomocą można poinformować Familienkasse o ewentualnych zmianach. Wypełniony formularz należy przesłać do Familienkasse. Adres znajdziecie na decyzji, którą otrzymaliście w związku z przyznaniem Kindergeld. Oprócz tego na podanej stronie możecie poinformować Familienkasse o ewentualnych zmianach online, wypełniając krótki formularz. W tym celu należy nacisnąć na przycisk “Änderung mitteilen” i podać niezbędne informacje:

  Pamiętajcie, że w przypadku opóźnienia z przekazaniem informacji o ewentualnych zmianach Familienkasse, będziecie musieli zwrócić niesłusznie otrzymany Kindergeld. Należy się również liczyć z grzywną.

  Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  Nasza redakcja poleca

  ILS – Institut für Lernsysteme – zamów bezpłatny katalog z wszystkimi kursami oferowanymi przez ILS i zdobądź dodatkowe kwalifikacje na wybranym przez siebie kierunku! Np. 12-miesięczny kurs na opiekuna/-ki osób starszych (Altenbetreuung – Betreuungskraft), język niemiecki w zawodzie (Deutsch im Beruf), programista JAVA (Geprüfte/r Programmierer/in (ILS) – Java), kosmetyczka (Geprüfte/r Kosmetiker/in) i wiele innych!

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x