Bezrobocie w Niemczech jest aktualnie na najniższym poziomie w dziejach historii, a liczba wolnych miejsc pracy na najwyższym poziomie od lat. Jednak w związku z tym, że nadal ponad dwa miliony ludzi pozostają bez zatrudnienia, te wolne miejsca, które są (trochę ponad milion) nie wystarczą, aby zapewnić pełne zatrudnienie.

W ostatnim kwartale 2018 roku, w Niemczech wolnych było ok. 1,46 miliona miejsc pracy. Taką informację podał wczoraj Instytut ds. Rynku Pracy i Badań Zawodowych Federalnej Agencji Pracy (niem. Institut für Arbeitsmarkt- und Berufsforschung der Bundesagentur für Arbeit, w skrócie IAB). Oznacza to, że liczba ta wzrosła w porównaniu do trzeciego kwartału o 221.000 miejsc pracy, a w porównaniu do ubiegłego roku nawet o 275.000 miejsc pracy.

Różnorodne oferty pracy

Badacz rynku pracy Alexander Kubis wyjaśnia: „We wszystkich dziedzinach gospodarki przybyło sporo miejsc pracy do obsadzenia”. Mowa tu o 1,134 milionach posad na zachodzie oraz 325.000 na wschodzie.

Jak wynika z danych Instytutu IAB, na 100 zatrudnionych zobowiązanych do płacenia składek na ubezpieczenie społeczne, przypada średnio 3,5 wolnych miejsc pracy. Instytut IAB cztery razy w roku analizuje całą ofertę pracy, tak więc także te posady, które nie zostały zgłoszone agencjom pracy.

Najmniej bezrobotnych od czasu zjednoczenia Niemiec

W zeszłym roku, bezrobocie osiągnęło w Niemczech najniższy poziom w historii. Według danych Federalnej Agencji Pracy, w roku 2018 bez pracy było 2,340 miliona ludzi, czyli 193.000 mniej niż rok wcześniej.

Oznacza to, że średnia roczna stopa bezrobocia spadła do najniższego poziomu od czasu zjednoczenia Niemiec. Liczba bezrobotnych spadła w zeszłym roku o 0,5 punktu procentowego i wynosiła 5,2%.

Źródło: web.de

Wszelkie treści publikowane na dojczland.info są chronione prawem autorskim. Kopiowanie tekstów że strony bez naszej zgody jest surowo wzbronione!

Oferty pracy w Niemczech - sprawdź teraz!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz!
Tutaj wpisz Twoją nazwę użytkownika