16.07.2020
Strona główna Wiadomości Newsy Prognoza pogody dla Niemiec na najbliższy tydzień: Pochmurno i mglisto!

Prognoza pogody dla Niemiec na najbliższy tydzień: Pochmurno i mglisto!

Prognoza pogody dla Niemiec na najbliższy tydzień: Pochmurno i mglisto!

Pod wpływem niżu „Thilo” pogoda w weekend była bardzo zmienna. W wielu częściach Niemiec niebo było zachmurzone – w niektórych częściach kraju miały (mają) miejsce nieustanne opady deszczu. Tylko na południowym wschodzie występowały przejaśnienia.

Pogoda na najbliższy tydzień: pochmurne niebo nad Niemcami

Jak donosi niemiecka służba meteorologiczna, DWD, jutro w godzinnach porannych w dużych częściach Niemiec może wystąpić silna mgła. Na południowym wschodzie może wyjść słońce, ale później na niebie pojawią się chmury. W pozostałej części kraju będzie przeważnie pochmurno i może popadać. Temperatury wyniosą pomiędzy 13-18 stopni, a na terenie od Łużyc do krawędzi Alp nawet do 18-24 stopni.

Według meteorologów DWD, wtorek rano będzie bardzo pochmurny na północy i północnym zachodzie. Tam będą możliwe również deszcze. W pozostałej części kraju wystąpi silna mgła, szczególnie w godzinach porannych. W ciągu dnia będzie jednak sucho, a gdzieniegdzie wyjdzie nawet słońce. Temperatury wyniosą od 16 do 19 stopni Celsjusza. Eksperci oczekują, że w Alpach mogą one wynieść nawet do 21 stopni Celsjusza.

W środku tygodnia, w godzinach rannych znowu będziemy nękani przez mgłę. Gdy tylko się rozproszy, bedziemy musieli się liczyć z zachmurzeniami. W rejonach nizinnych, leżących na południu Niemiec, mgła może się utrzymać nawet przez cały dzień. W północno-zachodniej części kraju lepiej nie wychodzić bez parasola, gdyż będzie padało. Maksymalne temperatury będą się wahały od 15 do 20 stopni Celsjusza, przy czym w Alpach znów będzie trochę cieplej.

Pogoda w Niemczech na nadchodzące dni w skrócie

Poniedziałek: 13 do 24 stopni, przeważnie pochmurno, częściowo deszczowo

Wtorek: 16 do 21 stopni, zmiennie

Środa: 15-20 stopni, trochę pochmurnie i przeważnie sucho

Czwartek: 16-23 stopnie, początkowo pochmurno, później możliwe przejaśnienia, ale również deszcze

źródło:

Obserwuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Co o tym myślisz? Skomentuj!x
()
x