fbpx
10.04.2020

Prognoza pogody na nadchodzące lato jest przerażająca!

Ostatnio dodane

Koronawirus: w NRW policja szuka łamiących obostrzenia przy pomocy dronów!

Policja w Nadrenii Północnej-Westfalii zaczęła testować drony do monitorowania osób łamiących obostrzenia. Z góry łatwiej wychwycić grupki ludzi –...

Wielki Piatęk w Niemczech – Czy jest dniem wolnym od pracy? I czy sklepy w Niemczech są w tym dniu otwarte?

Wielki Piątek jest w całych Niemczech dniem wolnym od pracy.Jest to jedno z najważniejszych świąt w chrześcijaństwie. W tym...

Kwarantanna w Niemczech: Rząd federalny oraz rządy krajów związkowych doszły do porozumienia!

Federalne Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Niemiec porozumiało się z Ministerstwami Spraw Wewnętrznych poszczególnych krajów związkowych co do "rozporządzenia w sprawie...

Do Niemiec przyleci w sumie 80.000 pomocników żniw, dzisiaj wylądowały pierwsze samoloty

Z powodu pandemii koronawirusa i zaostrzenia przepisów dotyczących wjazdu na teren Niemiec, w rolnictwie brakuje około 40.000 pracowników żniw...

Eksperci pogodowi przedstawili pierwsze prognozy na lato 2020. Niestety nie są one zbyt optymistyczne i wskazują na najbardziej ekstremalne zjawiska pogodowe w ciągu ostatnich 70 lat.

W zeszłym roku prognozy meteorologów niestety się sprawdziły. Jeśli teraz sytuacja się powtórzy to Niemcy czeka historyczne lato.

Prognoza pogody dla Niemiec na rok 2020 jest „szokująca“!

Dyplomowany meteorolog Dominik Jung z portalu wetter.net jest mocno zaniepokojony. Uważa, że prognoza pogody na najbliższy rok jest szokująca; spodziewane są bowiem kolejne upały i nowe rekordy temperatur – i to w całej Europie.

Eksperci spodziewają się w lecie temperatur ok. 40 stopni. Może się okazać, że rok 2020 będzie drugim najcieplejszym rokiem odkąd prowadzone są pomiary temperatury, czyli od roku 1850.

2020 może być rokiem bicia nowych rekordów

Liczby nie kłamią – ostatnie pięć lat to zarazem najcieplejsze pięć lat w historii Niemiec. Na pierwszym miejscu znajduje się rok 2016, a na drugim 2019. Przede wszystkim aktywiści klimatyczni mogą być wstrząśnięci tymi danymi. Globalny wzrost temperatury potwierdza bowiem niestety wszystkie obawy związane ze skalą zmian klimatycznych.

Obawy są uzasadnione

Te niezbyt optymistyczne prognozy przygotowane zostały przez brytyjską stację meteorologiczną Met Office. Oczywiście cały czas mowa jest jedynie o prognozach, które jak wiemy nie zawsze muszą się sprawdzić. Jednak w tym przypadku obawy są uzasadnione. Brytyjczycy udowodnili bowiem już w zeszłym roku swoją dokładność: prognozowali odchylenie o 1,10 stopnia Celsjusza, a obecnie mamy 1,11 stopnia Celsjusza. Jak wyjaśnia Dominik Jung, prognoza sprawdziła się idealnie. Jeśli w roku 2020 będzie podobnie, to już można sobie wyobrazić, co to będzie oznaczało dla społeczeństwa i całej gospodarki.

Oprócz ludzi przez upały cierpią bowiem także zwierzęta i rośliny. Susza to poważny problem dla całego sektora gospodarki rolnej. Rolnicy już w zeszłym roku skarżyli się na ekstremalne warunki. Niestety wszystko wskazuje na to, że w roku 2020 może być jeszcze gorzej.

Źródło:www.wa.de

  • Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

Praca w Niemczech

Dodaj komentarz

avatar
  Obserwuj  
Powiadom o