Problemy pojawiły się wczoraj wieczorem – tysiące klientów operatora sieci kablowej Unitymedia  nie jest w stanie wykonać połączeń telefonicznych przez telefon stacjonarny. Kłopoty dotyczą trzech niemieckich landów: Hesja, Nadrenia Północna-Westfalia oraz Badenia-Wirtembergia.

Liczba osób poszkodowanych rośnie

Jak poinformował rzecznik prasowy firmy Unitymedia w środę wieczorem, problemem dotknięci są klienci, którzy łączą się z siecią kablową przy pomocy własnego routera przewodowego – czyli ok. 40.000 osób w trzech wymienionych wcześniej landach. Z danych Unitymedia wynika, że początkowo nie wszyscy odczuli skutki  zakłóceń, jednak liczba poszkodowanych powoli rośnie od wczorajszego wieczoru. Wcześniej informował o tym już „Westfalen-Blatt”.

Awaria systemów komputerowych

Z informacji przekazanych przez rzecznika prasowego wynika, że problemy związane są z awarią dwóch systemów komputerowych, odpowiedzialnych za rejestrację numerów telefonu. Technicy starają się możliwie jak najszybciej uporać z awarią. Jednak jak długo to jeszcze potrwa – nie wiadomo. Pewne jest, że problemy nie dotyczą internetu i telewizji.

Z wypowiedzi rzecznika wynika też, że Unitymedia zazwyczaj dostarcza  klientom routery przewodowe. Na życzenie można też kupić sprzęt we własnym zakresie.

źródło: bild.de

Wszelkie treści publikowane na dojczland.info są chronione prawem autorskim. Kopiowanie tekstów że strony bez naszej zgody jest surowo wzbronione!

Oferty pracy w Niemczech - sprawdź teraz!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz!
Tutaj wpisz Twoją nazwę użytkownika