28.05.2020

Prezes Światowego Stowarzyszenia Lekarzy wzywa do obowiązkowych szczepień przeciwko koronawirusowi!

Ostatnio dodane

Kolonia: Deutsche Post musi zapłacić odszkodowanie w wysokości 18.000 euro!

To był dla Poczty Niemieckiej bardzo drogi list: kobieta pozwała firmę, ponieważ jej pismo nie dotarło na czas do...

Muzułmanie modlili się przed sklepem meblowym – parking Ikea w Wetzlar zna teraz pół świata!

Dużo betonu, niewiele drzew – to zdjęcie z parkingu w Wetzlar jest słynne na całym świecie! Koniec Ramadanu a koronawirus Zdjęcie...

Niemcy: otwarcie szkół i placówek opieki dziennej nabiera tempa

Premier Szlezwika-Holsztynu, Daniel Günther, przyspiesza tempo powrotu do regularnej działalności przedszkoli i szkół podstawowych. Ale przykład Badenii-Wirtembergii pokazuje, że...

Korona-kryzys: Niemiecka gastronomia w dramatycznej sytuacji

Pandemia koronawirusa mocno uderzyła w niemiecką gospodarkę. W szczególności dotknęło to branże hotelarską i gastronomiczną. Restauracje, hotele, bary i...

Prezydent Światowego Stowarzyszenia Medycznego, Frank Ulrich Montgomery, wzywa do obowiązkowych szczepień przeciwko koronawirusowi, a także apeluje o międzynarodową regulację dystrybucji szczepionki. Szef kancelarii federalnej, Helge Braun, podkreśla natomiast linię rządu federalnego i stawia na dobrowolne szczepienia przeciwko koronawirusowi.

Montgomery wzywa do obowiązkowych szczepień przeciwko koronawirusowi

Prezydent Światowego Stowarzyszenia Lekarzy, Frank Ulrich Montgomery, wezwał do powszechnego wprowadzenia obowiązkowych szczepień w celu ochrony przed koronawirusem. Gdyby w przyszłości dostępne było serum przeciwko wirusowi, a następnie niektórzy obywatele odmówiliby szczepienia, stanowiłoby to wysokie ryzyko dla ich współobywateli, którzy nie mogliby zostać zaszczepieni ze względów zdrowotnych, ostrzegł Montgomery w gazetach grupy Funke Media. „Musimy więc zaszczepić jak najwięcej osób”, powiedział prezes Światowego Stowarzyszenia Medycznego.

Montgomery ostrzegł również przed pozostawieniem światowej dystrybucji szczepionki na wolnym rynku. Siedem miliardów dawek szczepionki byłoby potrzebnych do ochrony ludności świata: „Wolny rynek nie może tego regulować. Potrzebujemy do tego międzynarodowych regulacji.” W Niemczech rząd musi podjąć środki prawne w celu zapewnienia, że pierwsza osoba, która zostanie zaszczepiona, nie będzie tą, która zapłaci za to najwięcej, domaga się prezydent Światowego Stowarzyszenia Lekarzy.

Rząd Niemiec przeciwko obowiązkowym szczepieniom przeciwko koronawirusowi

Rząd Niemiec nie chce jednak wprowadzić obowiązku szczepień w walce z koronawirusem. Szczepienie powinno być dobrowolne, powiedział gazetom grupy Funke szef kancelarii federalnej, Helge Braun. Ci, którzy nie chcą szczepienia, „muszą sami ponieść ryzyko zakażenia”.

źródło: www.n-tv.de

  • Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

Praca w Niemczech

Obserwuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
155,737FaniLubię
3,275ObserwującyObserwuj
0
Co o tym myślisz? Skomentuj!x
()
x