Więcej

  Ostatnie posiedzenie dotychczasowego rządu w Niemczech. Prezent pożegnalny dla Angeli Merkel

  polski supermarket w Niemczech

  Na prawdopodobnie ostatnim posiedzeniu dotychczasowego rządu federalnego ustępująca kanclerz Niemiec Angela Merkel otrzymała w prezencie pożegnalnym od swojego gabinetu drzewko o nazwie „Cornus controversa 'Carpe Diem’” (dereń pagodowy „chwytaj dzień”).

  Bukiet kwiatów od Scholza

  Minister rolnictwa Julia Klöckner zamieściła na Twitterze zdjęcia, na których pozuje obok drzewka razem ze Svenją Schulze, federalną minister środowiska. Dereń pagodowy to roślina osiągająca zwykle do 6-8 m wysokości, o drobnych, kremowo-białych kwiatach. Jesienią liście przebarwiają się na kolor czerwony i dojrzewają małe, błękitne i kuliste owoce. Roślina jest wytrzymała na mrozy, długowieczna i obficie kwitnąca.

  Podczas swojej 16-letniej kadencji na stanowisku szefa rządu Merkel lubiła odpoczywać w ogrodzie. Tam mogła się oderwać od światowej polityki, jak powiedziała w 2013 roku w wywiadzie dla magazynu „Bunte”.

  Na środowym posiedzeniu rządu Merkel otrzymała też kolorowy bukiet kwiatów od swojego następcy, obecnego wicekanclerza Olafa Scholza.

  Praca w skróconym wymiarze czasu i wsparcie pomostowe

  Oprócz składania życzeń ustępującej kanclerz Niemiec, gabinet federalny zdecydował na posiedzeniu, że firmy i pracownicy będą nadal mieli ułatwiony dostęp do skróconego czasu pracy (niem. Kurzarbeit) z powodu wciąż trudnej sytuacji pandemicznej. Na mocy rozporządzenia wydanego przez p.o. federalnego ministra pracy Hubertusa Heila, maksymalny 24-miesięczny okres pobierania świadczenia zostanie przedłużony na kolejne trzy miesiące, do 31 marca 2022 r.

  Rozporządzenie przewiduje również przedłużenie okresu obowiązywania wprowadzonych w czasie kryzysu ułatwień w dostępie do zasiłków z tytułu skróconego czasu pracy (niem. Kurzarbeitergeld). Dotychczasowy pełny zwrot składek na ubezpieczenie społeczne dla pracodawców zostanie zredukowany do połowy. Ma to zapewnić stabilną sytuację na rynku pracy również w pierwszym kwartale 2022 r. oraz zapobiec bezrobociu i upadłościom firm.

  „W przypadku wielu przedsiębiorstw nie da się przewidzieć, kiedy będą one w stanie powrócić do poziomu sprzed kryzysu” – powiedział polityk SPD. Dodał, że nie można wykluczyć, iż w wielu krajach związkowych będą musiały zostać wprowadzone „kolejne obostrzenia”. Może to mieć „znaczący wpływ na lokalny handel detaliczny, branżę hotelarską i gastronomiczną oraz cały sektor usług”, powiedział Heil. Ponadto problemy z zaopatrzeniem związane z pandemią mają negatywny wpływ na produkcję.

  W związku z trudną sytuacją pandemiczną w Niemczech rząd federalny chce też zapewnić większe wsparcie dla operatorów jarmarków bożonarodzeniowych. Ogłosił to Peter Altmaier pełniący obowiązki ministra gospodarki. Ze względu na gwałtowny wzrost liczby infekcji, niektóre kraje związkowe zdecydowały się odwołać jarmarki bożonarodzeniowe.

  Źródło: www.n-tv.de

  uznanie kwalifikacji w Niemczech

  uznanie kwalifikacji w Niemczech

  Podobne artykuły

  Wybrane dla Ciebie

  3 KOMENTARZE

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  3 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Marta

  Ja bym jeszcze jako prezent 50 litrow szczepionki do picia dala 🤔😂😂😂😂…
  Niech ta kobieta teraz zacznie majac czas przemyslec jak spi….rzyla swoj kraj przez ostatnie lata.

  Stefan

  chyba mieszkasz w innym kraju. u nas w DE gospodarka jest b. silna i jest 3 na swiecie, wiec co sp…?

  Jestem

  Dodalbym jeszcze w bonusie codzienne ubogacanie przez kilku inzynierow pontonow.

  188,277FaniLubię
  5,934ObserwującyObserwuj
  141ObserwującyObserwuj

  Popularne

  Niemcy uznają Polskę za obszar wysokiego ryzyka! Od niedzieli nowe zasady wjazdu z Polski do Niemiec

  Instytut Roberta Kocha ogłosił dzisiaj, że od niedzieli (5.12.2021) Polska będzie uznawana przez Niemcy za obszar wysokiego ryzyka. Federalne Ministerstwo Spraw Zagranicznych Niemiec wydało...

  Merkel ogłosiła decyzje niemieckiego rządu: Obowiązkowe szczepienia, lockdown dla niezaszczepionych!

  Rząd federalny i rządy krajów związkowych podjęły dzisiaj decyzję o zaostrzeniu ogłoszeń.  Każdy, kto nie został w pełni zaszczepiony lub nie wyzdrowiał po zarażeniu...

  Nowe obostrzenia w Niemczech: Decyzje nie wchodzą w życie natychmiast!

  Rząd Niemiec podjął dzisiaj decyzję o zaostrzeniu obostrzeń, co zostało ogłoszone przez Angelę Merkel na specjalnej konferencji prasowej (szczegóły).Obostrzenia nie wchodzą jednak w życie...

  Niemcy: Od niedzieli osoby zaszczepione i ozdrowieńcy mogą korzystać z większych swobód. Oto co im wolno!

  Zgodnie z danymi opublikowanymi w sobotę przez Instytut Roberta Kocha, do tej pory w pełni zaszczepionych jest w Niemczech prawie 7,6 milionów osób (9,1%)....

  Przyszły kanclerz Niemiec: Status szczepienia będzie wygasał po sześciu miesiącach

  Według informacji niemieckiego BILDa, przyszły kanclerz Niemiec Olaf Scholz (63, SPD) zapowiedział na szczycie federalno-landowym, że każdy, kto nie otrzyma dawki przypominającej szcześć miesięcy...
  3
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x