Prawie 270.000 odbiorców Kindergeld mieszka poza granicami Unii Europejskiej – niemieckie gminy biją na alarm!

0
2150

Kilkaset milionów euro rocznie jest wysyłane w ramach Kindergeld poza granice Uni Europejskiej. Tendencja ta jest rosnąca. Niemieckie gminy biją na alarm i podejrzewają oszustwo na dużą skalę.

268.336 dzieci mieszka poza granicami UE

Zgodnie z danymi niemieckiego rządu, liczba zagranicznych odbiorców Kindergeld mocno wzrosła. Jak powiedział jeden z rzeczników Ministerstwa Finansów, w czerwcu 2018 roku Kindergeld został wypłacony na 268.336 dzieci, które mieszkają poza granicami Niemiec oraz Unii Europejskiej. Oznacza to wzrost o 10,4 procenta w porównaniu do końca roku 2017. Wtedy liczba ta wynosiła 243.234 odbiorców.

Niemieckie miasta biją na alarm

Wielu burmistrzów obserwuje olbrzymi przyrost odbiorców niemieckich świadczeń socjalnych. Jak mówi burmistrz miasta Duisburg (NRW), Sören Link, „rząd przesypia ten problem i musi zrobić coś, aby w Europie nie miało miejsce zjawisko uchodźstwa z powodu biedy”. Burmistrz miasta Fürth z kolei, Thomas Jung, zaznacza, iż w szczególności miasta z niskimi czynszami przyciągają ludzi z Europy Wschodniej.

Biorąc pod uwagę, iż Kindergeld wynosi 194 euro na każde pierwsze dziecko, na dzieci z poza Unii Europejskiej Niemcy wydają miesięcznie około 50 milionów euro. Rocznie kwota ta wynosi ponad 600 milionów euro.

Również niemieckie dzieci mieszkają za granicą

W samym tylko roku 2017 na dzieci mieszkające za granicą przelano 343 miliony euro. Wśród nich znajdowali się jednak również i obywatele Niemiec – było ich 31.000.

Podczas gdy liczba ta jest od lat stała, od roku 2017 przybyło 15.000 odbiorców Kindergeld z Polski, 5000 z Czech i prawie 2000 z Rumunii.

Oszustwa z Kindergeld

W przypadku wypłat Kindergeld na zagraniczne konta, istnieją poszlaki wskazujące na oszustwa. Należą do nich przykładowo sfałszowane akty urodzeń na nieistniejące dzieci. Przypadki te mają miejsce w szczególności w dużych miastach Nadrenii Północnej-Westfalii. Nie da się jednak oszacować realnej skali nadużyć. Aktualnie ma miejsce intensywna wymiana informacji z zagranicznymi urzędami, aby przeciwdziałać temu negatywnemu zjawisku.

W planach obniżka Kindergeld

Rząd Niemiec chce obniżyć wysokość świadczenia i uzależnić wysokość Kindergeld od kosztów utrzymania w danym kraju. Mimo to, aktualnie nie ma jeszcze sposobu na skuteczną walkę z oszustami.

źródło: tagesschau.de/a>

Wszelkie treści publikowane na dojczland.info są chronione prawem autorskim. Kopiowanie tekstów że strony bez naszej zgody jest surowo wzbronione!
Admin
Profesjonalny marketing internetowy dla drobnych firm, jak i przedsiębiorstw. Sprawdź powyższego linka, zapoznaj się z naszą ofertą i daj się znaleźć w internecie :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz!
Tutaj wpisz Twoją nazwę użytkownika