Pozwy przeciwko Monsanto za sprzedaż rakotwórczego środka chwastobójczego!

0
256

W USA ma miejsce fala pozwów przeciwko firmie Monsanto, należącej do niemieckiego koncernu Bayer, z powodu sprzedaży rakotwórczego środka chwastobójczego. Chodzi tutaj o popularny „Roundup”, zawierający glifosat.

Jeden z sędziów sądu federalnego stanu Kalifornia, Vince Chhabria z San Francisco, uznał pozwy za zasadne. Istnieje wystarczająca liczba wskazówek, aby rozpatrzyć pozwy, w których zainteresowani zarzucają środkowi „Roundup” rakotwórcze działanie.

Ponad 400 rolników, ogrodników oraz konsumentów zarzucają Monsanto, iż poprzez stosowanie ich środka chwastobójczego zachorowali oni na chłonniaka ziarnicznego. Monsanto odrzuca wszelkie zarzuty twierdząc, iż nie istnieje zależność pomiędzy glifosatem, a rakiem. Minister rolnictwa w Niemczech, Julia Klöckner, planuje ograniczyć stosowanie glifosatu.

źródło: n-tv.de

Wszelkie treści publikowane na dojczland.info są chronione prawem autorskim. Kopiowanie tekstów że strony bez naszej zgody jest surowo wzbronione!
Admin
Profesjonalny marketing internetowy dla drobnych firm, jak i przedsiębiorstw. Sprawdź powyższego linka, zapoznaj się z naszą ofertą i daj się znaleźć w internecie :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz!
Tutaj wpisz Twoją nazwę użytkownika