Podobnie jak w zeszłym tygodniu, policja otrzymała wczoraj informacje o bombach w budynkach wymiaru sprawiedliwości w Niemczech. Groźby podpisane były przez „narodowo-socjalistyczną ofensywę”.

W związku z alarmem bombowym w Wyższym Sądzie Okręgowym w mieście Jena (Turyngia), ewakuowano we wtorek 250 osób. Jak przekazała rzeczniczka prasowa, nie znaleziono żadnych niebezpiecznych, podejrzanych przedmiotów.

We Frankfurcie nie było potrzeby ewakuacji budynku sądu

Podobna sytuacja miała miejsce we Frankfurcie w nocy z poniedziałku na wtorek. Do Wyższego Sądu Okręgowego we Frankfurcie (Oberlandesgericht Frankfurt, w skrócie OLG) wpłynął mail z groźbami. Jak informuje „Frankfurter Rundschau”, planowany zamach bombowy podpisany był przez „ofensywę narodowo-socjalistyczną”. Przewodniczący OLG Roman Poseck wyjaśnił, że „policja sprawdziła wszystkie pogróżki, ale nie znalazła nic, co mogłoby stwarzać zagrożenie. W związku z tym nie było potrzeby ewakuacji budynku”.

W miejscowości Zweibrücken (Nadrenia-Palatynat) policja przeszukała wczoraj Wyższy Sąd Okręgowy. Jak przekazała policja i prokuratura, nie znaleziono materiałów wybuchowych. W celu przeszukania, nie trzeba było ewakuować budynku. Informacja o podłożonej bombie wpłynęła do sądu również drogą mailową, w nocy z poniedziałku na wtorek. W mailu grożono, że w budynku sądu znajduje się materiał wybuchowy, który eksploduje we wtorek.

W przeszukiwaniu budynku udział brał nawet, specjalnie w tym celu przeszkolony, pies policyjny. Policja i prokuratura sprawdzają teraz, czy istnieje jakiś związek pomiędzy ostatnimi pogróżkami, a tymi z zeszłego tygodnia.

Przy przeszukiwaniu budynków nie znaleziono ładunków wybuchowych

Służby potwierdziły, że w przypadku Kilonii, Hamburga, Saarbrücken oraz Erfurtu, groźby podpisane zostały przez „narodowo-socjalistyczną ofensywę”. Na szczęście nie znaleziono materiałów wybuchowych.

Minister Sprawiedliwości Katarina Barley (SPD) potępiła te groźby jako atak na wymiar sprawiedliwości: „Kto grozi sądom, atakuje niezawisłe sądownictwo i całą naszą demokratyczną społeczność. Sprawcy powinni zostać złapani i pociągnięci do odpowiedzialności”.

Źródło: bild.de

Wszelkie treści publikowane na dojczland.info są chronione prawem autorskim. Kopiowanie tekstów że strony bez naszej zgody jest surowo wzbronione!

Oferty pracy w Niemczech - sprawdź teraz!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz!
Tutaj wpisz Twoją nazwę użytkownika