55% Niemców zapytanych o zdanie w reprezentatywnej ankiecie (YouGov), chętnie przeprowadziłoby się za granicę – część z nich nawet na zawsze. Przeprowadzka za granicę miałaby oznaczać mniejszy stres, lepszy standard życia i ładniejszą pogoda.

Ponad połowa Niemców chciałaby zamieszkać za granicą

Ponad połowa Niemców myśli o tym, aby na jakiś czas albo nawet na zawsze, wyjechać za granicę. Tak wynika z danych ankiety YouGov, przeprowadzonej na próbie reprezentatywnej.

Mniej więcej jedna trzecia z tej grupy osób, może sobie wyobrazić, aby już na zawsze zamieszkać w innym kraju. 13% byłoby w stanie przenieść się na okres 2-5 lat za granicę. 9% chciałoby spędzić maksymalnie rok poza granicami kraju. Przede wszystkim osoby starsze, powyżej 55. roku życia, są w stanie wyobrazić sobie życie za granicą już na zawsze. Z kolei młodsi, osoby w wieku 18-24 lata, chcieliby wyjechać z Niemiec, ale tylko na kilka lat.

Osoby, które były w stanie rozważyć wyjazd z kraju, jako główny powód podały spokojniejsze życie (38%). Kolejny argument to nadzieja na lepszy standard życia (33%) oraz ładniejsza pogoda (31%).

Stabilna sytuacja polityczna i wyższe zarobki

U wielu ankietowanych, opinia na temat ewentualnego wyjazdu z Niemiec zmieniła się w ostatnim czasie. 29% z nich podało, że jeszcze dwa lata temu nie byli tak skłonni do wyjazdu, jak teraz. Jako powód podali chęć mieszkania w kraju ze stabilną sytuacją polityczną. Inni liczą z kolei na wyższe zarobki.

Ankieta YouGov na grupie reprezentatywnej,powstała na zlecenie „Transferwise” – firmy działającej w branży usług finansowych. W dniach 19-21 września zapytano w Niemczech o opinię 2.109 dorosłych osób.

Pytania, jakie padły w ankiecie:

– Czy rozważałby Pan/Pani zamieszkanie kiedyś za granicą?
– W porównaniu do sytuacji sprzed dwóch lat: jest to mniej czy bardziej prawdopodobne, że zamieszka Pan/Pani za granicą?
– Jakie są powody, dla których Pan/Pani chciałby zamieszkać za granicą? (Odpowiedź wielokrotnego wyboru)
– Pytanie dla 1.256 osób, które wcześniej podały, że mogą sobie wyobrazić wyprowadzkę z Niemiec: szacunkowo, ile czasu chciałby Pan/Pani spędzić za granicą?

Źródło: welt.de

Wszelkie treści publikowane na dojczland.info są chronione prawem autorskim. Kopiowanie tekstów że strony bez naszej zgody jest surowo wzbronione!

Oferty pracy w Niemczech - sprawdź teraz!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz!
Tutaj wpisz Twoją nazwę użytkownika