Dla mieszkańców północnej części Niemiec właśnie skończył się Osterwiese – wesołe miasteczko z okazji Świąt Wielkiej Nocy. Jednak już niebawem ma miejsce kolejna atrakcja – Jazz Festiwal „We are from Poland”, 20 kwietnia Anna Maria Jopek zaśpiewa w Sali Glocke.

Olga Tokarczuk i Sylwia Chutnik

Tych pisarek nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Spotkanie autorskie odbyło się w klimatycznym miejscu na scenie małego teatru Goethe. To była wręcz unikatowa szansa dla Polaków na obczyźnie, aby porozmawiać o ich dziełach literackich, jak również o akcjach społecznych, w które jest zaangażowana Sylwia Chutnik.

Myślę, że na spotkanie celowo wybrano dość kontrowersyjne książki, które traktują o trudnej przeszłości polsko niemieckiej. Obie pisarki czytały wybrane fragmenty swoich książek.

Dla moli książkowych przygotowano niespodzianka, mały kram z książkami, które potem autorki podpisywały. Książki Olgi Tokarczuk można kupić w małej klimatycznej księgarni  Storm.

Polskie filmy

Również kino City46 wyświetla polskie filmy. W ten weekend można obejrzeć obsypywane nagrodami „Ciało”. Tutaj podajemy jak można zapłacić za bilet do tego kina jedynie 5 euro.

Program Jazz Festiwal „We are from Poland”

Poniżej podajemy cały Polski Programm wydarzenia 19-22.04.2018:

 • 14 kwiecień  o 17:30   Hochschule für Künste
  Am Speicher XI 8, 28217 Bremen
  Unsichtbare Nachbarn – Die Geschichte der Polen in Deutschland   
  Niewidzialni sąsiedzi – Historia Polaków w Niemczech

Niewidzialni sąsiedzi – PD Dr. Loew przedstawia burzliwą historię Polaków w Niemczech, które od wieków są największą grupą imigrantów. Duży nacisk zostanie położony zwłaszcza na czas między wojnami światowymi. Wydarzenie to interaktywny koncert konwersacyjny (muzyka CULTURE CONNECTS) z dyskusją panelową.
Wstęp wolny

 • 17 kwiecień 2018 o 20:00
  Sendesaal Bremen
  Bgm-Spitta-Allee 45, 28329 Bremen
  Tomasz Stańko Trompete
  Wstęp 25 Euro

Koncert Tomasza Stańko na trombce.

 • 18 kwiecień 2018 oraz 20 kwiecień 2018 o 20:00
  Schwankhalle Buntentorsteinweg 112/116, 28201 Bremen
  Cezary goes to war / CEZARY IDZIE NA WOJNĘ    Komuna Warszawa/Cezary Tomaszewski

Opowieść performatywna o wyprawie na przedwojnie mitologicznego, wielogłowego bohatera o tym samym imieniu i nazwisku, co reżyser spektaklu i o wojnie jaką wypowiada on widmom wojny. Spektakl o tym, w jaki sposób kapitalizm i państwo poprzez zasady poboru wojskowego zmuszają nas byśmy byli użyteczni i skuteczni w ich obronie. Biografia reżysera, zagrana przez czterech aktorów i pianistkę, staje się pretekstem do redefinicji otrzymanych mądrości i stworzenia indywidualnego urojonego systemu: tam gdzie Niżyński w Popołudniu Fauna spotyka Moniuszkę w męskiej szatni podczas zajęć aerobiku, a Symfonia Leningradzka Szostakowicza i pamięć o decyzji komisji wojskowej sprzed lat, uruchamia mechanizm performatywny rodem z campowego kabaretu.
Cena biletu według uznania: 14/ 10/ 7 EUR lub 3 EUR Bremen Pass

 • 19 kwiecień 2018 o 19:30
  Kulturzentrum Schlachthof
  Messe Bremen Hallen 7.1, 7.2
  Polish Night (Polen) – Polska Noc

Polska Noc 19 kwietnia jest preludium do wybitnego programu na żywo jazzahead! 2018. Osiem wybranych zespołów się zaprezentuję i udowodni różnorodność muzyczną Polski.
Atom String Quartet
High Definition Quartet
Joanna Duda Trio
Kamil Piotrowicz Sextet
Kuba Więcek Trio
Marcin Wasilewski Trio
Monika Borzym
Piotr Damasiewicz/Power Of The Horns

Z Anną Marią Jopek do Bremy przyjeżdża jeden z czołowych polskich piosenkarek, która grała już na arenie międzynarodowej z Pat Metheny, Branfordem Marsalisem lub Gonzalo Rubalcaba. Ponieważ Polska jest krajem partnerskim jazzahead, tym razem sprowadza swojego rodaka, nie mniej wybitnego pianistę Leszka Możdżera. Jopek i Możdżer łączą nie tylko klasyczną edukację, ale także podziw dla polskiej muzyki i intymną przyjaźń na scenie. Koncert ten jest jednym z nielicznych wspólnych występów z okazji galowego koncertu jazzahead!

Drugim zespołem wieczoru będzie międzynarodowy kwartet saksofonisty Macieja Obary, który w listopadzie wydał godny uwagi debiut na prestiżowej wytwórni ECM. Obara i pianista Dominik Wania grali już razem w zespole legendarnego trębacza Tomasza Stańko 10 lat temu. W przypadku tego kwartetu, pięć lat temu, połączyli siły z dwiema twórcami z norweskiej sceny, którzy są bardzo udanymi liderami zespołów w innych formacjach. Na arenie międzynarodowej występowali na najbardziej znanych festiwalach jazzowych. Kwartet Macieja Obary tworzy dźwięk, który przekształca kompozycje Obary w doświadczenie o wspaniałej wolności, sferyczne i wciągające, cztery talenty, które przede wszystkim mają doskonałą reputację na żywo.

 Wstęp 48/40/34/28 EUR

Na podstawie materiałów DPG Polskiego Towarzystwa w Bremen 

Wszelkie treści publikowane na dojczland.info są chronione prawem autorskim. Kopiowanie tekstów że strony bez naszej zgody jest surowo wzbronione!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz!
Tutaj wpisz Twoją nazwę użytkownika