Policjantka w Nadrenii Północnej-Westfalii nie może być niższa niż 163 cm!

0
180

W Nadrenii Północnej-Westfalii od kilku miesięcy obowiązują wytyczne odnośnie minimalnego wzrostu w zawodzie policjanta – jest to 1,63 cm.

Pewna kandydatka na policjantkę chciała zaskarżyć tą decyzję, ponieważ przy swoim wzroście 1,60 cm nie ma szans na pracę w policji w NRW. 24-letnia kandydatka jest bardzo wysportowana, trenuje sporty walki, bierze udział w  maratonach i spokojnie mogłaby tym zrekompensować te brakujące 3 cm. Tak uważa jej prawnik Thomas Pünder. Kobieta zdała już testy wstępne do policji w Hesji i Dolnej Saksonii. Jednak jako, że pochodzi z Duisburga to właśnie w Nadrenii Północnej-Westfalii chciałaby pracować.

Sąd jest innego zdania

Okręgowy Sąd Administracyjny jest jednak zdania, że jest za niska, a tym samym nie nadaje się do pracy w policji. Sędzia Andreas Müller uważa, że „ogólne wysportowanie jest oczywiście dużą zaletą, ale są pewne sprawy, których nie zrekompensuje się siłą mięśni”. Minimalny wzrost policjanta ma mu też w pewnym sensie pomóc: więksi policjanci mają łatwiej w przypadku kontroli samochodów, wygodniej im zajrzeć do środka i rozpoznać niebezpieczeństwo. Ponadto całe wyposażenie policjanta to ok. 22 kg, dlatego zbyt drobna osoba sobie po prostu z  tym nie poradzi.

Granica 163 cm nie powstwała od tak sobie

Victor Ocansey z wydziału policji ds. edukacji argumentuje, że „granica wzrostu 1,63 cm nie została wymyślona ot tak sobie, lecz jest to suma wielu badań i wyliczeń. Np. przy zatrzymaniu człowieka liczy się nie tylko siła mięśni ale także krzepkość, wytrzymałość i ogólna prezencja fizyczna.”

Wzrost każdego człowieka jest, jaki jest i tego się nie zmieni. W związku z tym, nie ma potrzeby regulowania tego zagadnienia ustawą, wystarczy zwykłe rozporządzenie. Sędzia uważa, że „nie ma to znaczenia, jakie wytyczne obowiązują w innych landach, każdy kraj związkowy może mieć swoje wytyczne.”

Dla wspomnianej kandydatki na policjantkę o wzroście 1,60 cm negatywna decyzja nie oznacza końca kariery. Egzamin zdała więc może pracować jako pracownik policji federalnej, a we wspólnych akcjach może nawet brać udział u boku nieco wyższych od niej policjantów z NRW.

źródło: welt.de

Admin
Profesjonalny marketing internetowy dla drobnych firm, jak i przedsiębiorstw. Sprawdź powyższego linka, zapoznaj się z naszą ofertą i daj się znaleźć w internecie :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz!
Tutaj wpisz Twoją nazwę użytkownika