Pogoda w Niemczech: w tym tygodniu trzeba zapomnieć o wiośnie

W minioną niedzielę kwiecień pokazał się z lepszej strony, ale niestety dni łagodnej, wiosennej pogody w Niemczech są policzone. Od poniedziałku nad znaczną część Europy napłynie arktyczne powietrze, a prognozy meteorologów na najbliższy tydzień nie nastrajają optymistycznie.

Wyż „Odetta” i niż „Ulli” sprowadzą zimne powietrze z bieguna północnego

W poniedziałek wyż „Odetta” i niż „Ulli” sprawią, że do Niemiec napłynie arktyczne powietrze. W ciągu dnia front chłodny przemieści się znad wybrzeża w kierunku Alp. Wzdłuż linii frontu pojawią się opady deszczu. Później z północnego zachodu nadejdą silne opady deszczu, burze przyniosą opady śniegu, śniegu z deszczem lub krupy śnieżnej, które dotrą aż do terenów nizinnych.

W poniedziałek temperatury maksymalne wyniosą od 5°C do 9°C. Tylko na południe od Dunaju może być cieplej – nawet do 14°C. Na Morzu Północnym i w wyższych partiach gór mogą wystąpić gwałtowne podmuchy wiatru. W nocy z poniedziałku na wtorek temperatury na południu spadną do -7°C, jedynie na wybrzeżach utrzymają się w okolicy 0°C, w pozostałej części kraju wyniosą od -1°C do -5°C.

Wiosna już tylko w Hiszpanii i Turcji

Ochłodzenie nastąpi nie tylko w Niemczech, lecz także w całej Europie Środkowej. W ciągu dnia temperatury nie przekroczą 2-8°C, a we wtorek i środę w pogodzie dominować będą opady deszczu ze śniegiem, śniegu i krupy śnieżnej. Na szczytach gór mogą wystąpić silne porywy wiatru.

Fala zimna osiągnie swoje apogeum w nocy ze środy na czwartek. Później należy spodziewać się mrozów, zwłaszcza w centrum i na południu. W okolicach weekendu opady śniegu powinny zaniknąć, spodziewane jest ocieplenie.

Źródło: www.t-online.de

Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

Oferty pracy w Niemczech. Więcej na: praca.dojczland.info

Nauka języka niemieckiego? Babbel.com – wypróbuj przez 7 dni za darmo!

Obserwuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
187,965FaniLubię
5,205ObserwującyObserwuj

Na start w Niemczech

0
Co o tym myślisz? Skomentuj!x
()
x