W wielu niemieckich landach, policja przeszukała wczoraj mieszkania, aby złapać potencjalnych oszustów. Zarzuca się im fałszowanie dokumentów prawa jazdy oraz certyfikatów językowych.

Zatrzymano kilkunastu podejrzanych

Policja przeszukała łącznie ponad 60 mieszkań i biur w całych Niemczech w związku z podejrzeniami o manipulacje podczas egzaminów na prawo jazdy i egzaminów językowych. Jak podała policja w Kaiserslautern, zatrzymano 16 podejrzanych w wieku od 24 do 62 lat, pochodzących z Kolonii oraz z landów: Badenia-Wirtembergia oraz Nadrenia-Palatynat.

Zarzuty dotyczą fałszowania dokumentów

Podejrzanym zarzuca się manipulacje przy teoretycznych egzaminach na prawo jazdy oraz przy egzaminach zakończonych europejskim certyfikatem językowym. Najprawdopodobniej to właśnie zatrzymani zdawali te egzaminy zamiast właściwych kandydatów. Aby zlokalizować oszustów, policja przeszukała mieszkania w Nadrenii-Palatynacie, Krainie Saary, w Badenii-Wirtembergii, Hesji, Nadrenii Północnej-Westfalii i Saksonii-Anhalt. Stawiane im zarzuty dotyczą fałszowania dokumentów.

Dochodzenie trwa też wobec instruktorów nauki jazdy z okolic Ludwigshafen i Karlsruhe. Podczas przeszukiwań zabezpieczono sfałszowane dokumenty. Służby zajmą się też oczywiście tymi, którzy metodą oszustwa uzyskali prawo jazdy. Aktualnie wymiar sprawiedliwości prowadzi 40 takich spraw. Europejskie certyfikaty językowe TELC są ustandaryzowane w skali międzynarodowej i służą jako dowód posługiwania się językiem obcym. Wymagane są głównie na rynku pracy oraz w celu przyznania obywatelstwa, aby wykazać się wystarczającą znajomością języka.

Źródło: www.n-tv.de

Wszelkie treści publikowane na dojczland.info są chronione prawem autorskim. Kopiowanie tekstów że strony bez naszej zgody jest surowo wzbronione!

Praca w Niemczech

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz!
Tutaj wpisz Twoją nazwę użytkownika