Więcej >>

  Schufa

  Pociągiem za 19,90 euro przez całe Niemcy? Oto jak kupić tani bilet Deutsche Bahn!

  Schufa Niemcy

  Jak niedawno donosiliśmy (tutaj), Deutsche Bahn wprowadza nowy rodzaj biletów: “Super-Sparpreis”. Koncern reaguje w ten sposób na agresywną politykę tanich lini lotniczych oraz autokarowych. Dzięki temu klienci niemieckich kolei mogą przejechać całe Niemcy za jedyne 19,90 euro. Posiadacze tzw. Bahncard (obojętnie czy BahnCard 25 czy 50) mogą zaoszczędzić jeszcze więcej i zakupić bilet ze zniżką aż do 50 procent! O tym czym jest BahnCard, jakie istnieją jej rodzaje oraz kiedy warto kupić BahnCard przeczytacie tutaj: Podróżowanie niemiecką koleją – tak kupisz najtańsze bilety!

  Do tej pory „Super-Sparpreis” był dostępny tylko podczas specjalnych promocji. Od teraz bilet ten należy do trzeciej kategorii cenowej DB, obok “Flexpreis” i “Sparpreis”.

  Za 19,90 euro przez całe Niemcy? Oto jak kupić tani bilet Deutsche Bahn!

  Bilety nowej taryfy można zakupić wprawdzie w okienku na dworcu kolejowym lub automacie biletowym, najkorzystniejsze cenowo bilety najwygodniej jednak wyszukać za pomocą wyszukiwarki Deutsche Bahn, tzw. “Sparpreisfinder”. Ta jest dostępna w internecie na stronie Deutsche Bahn (tutaj) lub w aplikacji (tutaj). W tym celu należy podać skąd i gdzie chcemy pojechać oraz kiedy będzie miała miejsce nasza podróż. Następnie zostaną wyświetlone możliwe połączenie, zaczynając od tych najtańszych.

  Załóżmy, że na początku września musimy jechać do Berlina i dlatego szukamy przejazdu koleją z Düsseldorfu do Berlina. Jak widzicie na poniższym zrzucie z ekranu, na 1 września (sobota) mamy do wyboru przejazd za 19,90 euro. W tym wypadku należy jednak zdecydować się na przejazd o 18:52 z godziną przybycia na miejsce dpiero o 23:09. Jeśli chcielibyśmy jechać wcześniej, musielibyśmy zapłacić pomiędzy 48 i 54 euro.

  Ma to związek z tym, że Deutsche Bahn wypuszcza tylko ograniczoną liczbę tanich biletów. Generalnie są one dostępne na wszystkich trasach, lecz o mało popularnych godzinach lub dniach. Szczególnie w godzinach między 7 i 9 oraz w święta będzie bardzo trudno je dostać. Najłatwiej natomiast znajdziecie je podróżując w środku tygodnia i to nie w godzinach największego ruchu.

  Bilety można zamówić na pół roku przed planowaną podróżą

  Tanie bilety można zamówić już na pół roku przed planowaną podróżą. Im wcześniej to zrobicie, tym większe szanse na znalezienie taniego biletu. Należy jednak pamiętać, że nie można ich anulować. Oprócz tego aktualnie można dokonać zakupu na bilety do maksymalnie 8 grudnia. Jest to spowodowane planowanymi przez DB zmianami w rozkładach jazdy. Dopiero od października będzie można zamówić bilety na przyszły rok.

  Jaka jest różnica pomiędzy taryfami “Flexpreis”, “Sparpreis” oraz “Super-Sparpreis”?

  Należy pamiętać, iż w przypadku “Super-Sparpreis” jesteśmy zobowiązani podróżować pociągiem przypisanym do biletu. Oznacza to, iż w dzień podróży możemy korzystać wyłącznie z połączeń zawartych na bilecie. Jeśli nie daj Boże spóźnimy się na pociąg, nie będzie możliwości przesiąść się na inny pociąg. Tylko osoby, które wykupiły bilety z droższej taryfy “Flexpreis”, mogą korzystać z innych pociągów.

  Wyjątek stanowią sytuacje, kiedy za spóźnienie odpowiedzialna jest Deutsche Bahn albo połączenie zostanie całkowicie anulowane. Wtedy można podróżować innymi pociągami.

  Oprócz tego, biletu z kategorii cenowej “Super-Sparpreis” nie można anulować. Jest to możliwe wyłącznie w przypadku taryf “Sparpreis” oraz “Flexpreis”.

  Kolejnym minusem biletu z najtańszej taryfy jest brak możliwości przemieszczania się na tym bilecie po mieście startu i docelowym. Taka mozliwość jest dana wyłącznie w przypakdu tzw. “City-Ticket”, który od sierpnia 2018 zawierają wszystkie taryfy, oprócz tej najtańszej, czyli opisywanej “Super-Sparpreis”.

  źródło: na podstawie informacji Deutsche Bahn

  Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  Nasza redakcja poleca

  ILS – Institut für Lernsysteme – zamów bezpłatny katalog z wszystkimi kursami oferowanymi przez ILS i zdobądź dodatkowe kwalifikacje na wybranym przez siebie kierunku! Np. 12-miesięczny kurs na opiekuna/-ki osób starszych (Altenbetreuung – Betreuungskraft), język niemiecki w zawodzie (Deutsch im Beruf), programista JAVA (Geprüfte/r Programmierer/in (ILS) – Java), kosmetyczka (Geprüfte/r Kosmetiker/in) i wiele innych!

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x