Więcej >>

  Schufa

  Po orkanie „Sabina“ nadchodzi „Tomris“!

  Schufa Niemcy

  Skutki orkanu „Sabina” nadal są w Niemczech odczuwalne, a już zbliża się kolejny niebezpieczny niż, choć na szczęście nie aż tak potężny – „Tomris”. Będzie mokro i wietrznie. W górach należy się spodziewać silnych podmuchów wiatru – aż do 120 kilometrów na godzinę.

  Możliwy sztorm

  Na wybrzeżu również będzie bardzo mocno wiało. Wydane zostały nawet ostrzeżenia o ewentualnym sztormie. Poziom wody w Morzu Północnym może być wyższy o dwa metry niż normalnie, natomiast w rzece Łaba w Hamburgu aż o 2,5 metra więcej niż standardowo wynosi średni poziom wody. Podobnie w przypadku rzeki Wezera w Bremie.

  Dzisiejszy dzień będzie nie tylko wietrzny, ale należy się również spodziewać opadów deszczu ze śniegiem. Najcieplej będzie w rejonie Dolnego Renu – 8 stopni, a najzimniej w Garmisch – 1 stopień. W ciągu dnia wiatr i opady w końcu nieco ustąpią, a noc ma być zimna, miejscami nawet mroźna.

  Prognoza na czwartek

  Jutrzejszy dzień rozpocznie się sucho, w niektórych regionach jak np. w Berlinie, Brandenburgii i Meklemburgii-Pomorze Przednie oraz w Alpach będzie nawet dość przyjemnie. Spodziewana temperatura w Breisgau to 12 stopni, w Szlezwiku-Holsztyn podobnie. W ciągu dnia niestety sytuacja się zmieni, z zachodu nadciągnie bowiem niż „Tomris” – a wraz z nim deszcz i śnieg. Będzie też wiało, ale nie aż tak jak ostatnio. Jedynie na wschodzie i południu Niemiec będzie sucho.

  Deszcz i śnieg nie zagoszczą na długo

  W piątek niż „Tomris” dotrze także na wschód i południowy wschód kraju, a więc wtedy również tutaj należy się spodziewać opadów. W ciągu dnia deszcz i śnieg ustąpią – będzie sucho i przyjemnie, zwłaszcza na południowym zachodzie Niemiec. W Badenii-Wirtembergii należy się spodziewać w piątek 10 stopni, podczas gdy w Erzgebirge (Rudawy) ma być tylko 5 stopni.

  W weekend 20 stopni?

  A jaka pogoda prognozowana jest na nadchodzący weekend? Meteorolodzy są tu dość ostrożni i zastrzegają, że prognozy mogą się jeszcze zmienić. Ale jak na razie można się spodziewać prawdziwie wiosennych temperatur- w Badenii-Wirtembergii aż do 20 stopni!

  www.t-online.de

  Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  Nasza redakcja poleca

  Chcesz kupić tańsze bilety do Europa Park, Disneyland Paris albo innego parku rozrywki? A może tańszy bilet do Tropical Islands albo na spektakularny musical “Król lew”? Jeśli tak, to koniecznie zajrzyj na www.travelcircus.de!

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x