fbpx
24.02.2020

Po orkanie „Sabina“ nadchodzi „Tomris“!

Ostatnio dodane

AKTUALIZACJA! Volkmarsen (Hesja): W pochód karnawałowy wjechał samochód!

AKTUALIZACJA: Ze względów bezpieczeństwa policja odwołuje wszystkie pochody karnawałowe w całej Hesji: Unterlasst Spekulationen zu #Volkmarsen Sobald weitere gesicherte Informationen vorliegen,...

Hanau: Prawie 6.000 osób wzięło udział w demonstracji przeciwko rasizmowi!

Po prawie 6000 osobach w sobotę, w niedzielę równie wiele osób wyszło na ulice Hanau, aby demonstrować przeciwko rasizmowi...

Prognoza pogody na nadchodzące lato jest przerażająca!

Eksperci pogodowi przedstawili pierwsze prognozy na lato 2020. Niestety nie są one zbyt optymistyczne i wskazują na najbardziej ekstremalne...

Niemcy: Pochody karnawałowe w Poniedziałek Różany jednak się odbędą

Warunki pogodowe w Niemczech pokrzyżowały w ten weekend plany organizatorów tradycyjnych pochodów karnawałowych. Upadek drzewa na wóz karnawałowy prawie doprowadził...

Skutki orkanu „Sabina” nadal są w Niemczech odczuwalne, a już zbliża się kolejny niebezpieczny niż, choć na szczęście nie aż tak potężny – „Tomris”. Będzie mokro i wietrznie. W górach należy się spodziewać silnych podmuchów wiatru – aż do 120 kilometrów na godzinę.

Możliwy sztorm

Na wybrzeżu również będzie bardzo mocno wiało. Wydane zostały nawet ostrzeżenia o ewentualnym sztormie. Poziom wody w Morzu Północnym może być wyższy o dwa metry niż normalnie, natomiast w rzece Łaba w Hamburgu aż o 2,5 metra więcej niż standardowo wynosi średni poziom wody. Podobnie w przypadku rzeki Wezera w Bremie.

Dzisiejszy dzień będzie nie tylko wietrzny, ale należy się również spodziewać opadów deszczu ze śniegiem. Najcieplej będzie w rejonie Dolnego Renu – 8 stopni, a najzimniej w Garmisch – 1 stopień. W ciągu dnia wiatr i opady w końcu nieco ustąpią, a noc ma być zimna, miejscami nawet mroźna.

Prognoza na czwartek

Jutrzejszy dzień rozpocznie się sucho, w niektórych regionach jak np. w Berlinie, Brandenburgii i Meklemburgii-Pomorze Przednie oraz w Alpach będzie nawet dość przyjemnie. Spodziewana temperatura w Breisgau to 12 stopni, w Szlezwiku-Holsztyn podobnie. W ciągu dnia niestety sytuacja się zmieni, z zachodu nadciągnie bowiem niż „Tomris” – a wraz z nim deszcz i śnieg. Będzie też wiało, ale nie aż tak jak ostatnio. Jedynie na wschodzie i południu Niemiec będzie sucho.

Deszcz i śnieg nie zagoszczą na długo

W piątek niż „Tomris” dotrze także na wschód i południowy wschód kraju, a więc wtedy również tutaj należy się spodziewać opadów. W ciągu dnia deszcz i śnieg ustąpią – będzie sucho i przyjemnie, zwłaszcza na południowym zachodzie Niemiec. W Badenii-Wirtembergii należy się spodziewać w piątek 10 stopni, podczas gdy w Erzgebirge (Rudawy) ma być tylko 5 stopni.

W weekend 20 stopni?

A jaka pogoda prognozowana jest na nadchodzący weekend? Meteorolodzy są tu dość ostrożni i zastrzegają, że prognozy mogą się jeszcze zmienić. Ale jak na razie można się spodziewać prawdziwie wiosennych temperatur- w Badenii-Wirtembergii aż do 20 stopni!

www.t-online.de

  • Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

Praca w Niemczech

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz!
Tutaj wpisz Twoją nazwę użytkownika