06.07.2020
Strona główna Wiadomości Newsy Pijany kierowca zabił sześciu niemieckich studentów w Południowym Tyrolu!

Pijany kierowca zabił sześciu niemieckich studentów w Południowym Tyrolu!

Pijany kierowca zabił sześciu niemieckich studentów w Południowym Tyrolu!

Sześć osób zginęło, a jedenaście zostało rannych: 28-letni kierowca wjechał w Południowym Tyrolu w grupę młodych niemieckich studentów. Wypadek wydarzył się o 1 w nocy w mieście Luttach.

22- i 23-letni studenci pochodzili z północnej części Niemiec

Rzecznik prasowy policji powiedział, iż wszystkie ofiary pochodziły z Niemiec. Według doniesień medialnych, 22 i 23-letni turyści pochodzili prawdopodobnie z różnych miejsc w północnych Niemczech i wracali do domu z dyskoteki. Jak donosi agencja informacyjna Ansa, studenci stali przy autokarze, kiedy potężny sportowy samochód wjechał w nich z dużą prędkością. Rzecznik straży pożarnej doniósł, że młodzi ludzie znajdowali się na głównej drodze w Luttach. Oprócz ofiar śmiertelnych, jedenaście osób zostało rannych, z czego cztery doznały najpoważniejszych obrażeń. Wszystkich przewieziono do szpitala, a jedną kobietę przetransportowano helikopterem do kliniki w Innsbrucku w Austrii.

Policja wyklucza celowe działanie kierowcy

Stacja radiowa Rai Südtirol donosi, że pojazd wjechał w grupę liczącą 17 osób. Policja zakłada wypadek, a nie celowe działanie kierowcy. Helmut Abfalterer ze straży pożarnej powiedział „Tageszeitung Online”: „Wyglądało to jak pole bitwy”. Kierowca samochodu przeżył wypadek i został przewieziony do szpitala. Podobno został aresztowany pod zarzutem zabójstwa w ruchu drogowym. Według stacji radiowej Rai, w przypadku skazania, grozi mu do dwunastu lat więzienia. Według doniesień medialnych, 28-latek z oddalonego o 30 kilometrów Kiensu był prawdopodobnie pijany.

Policja prowadzi dochodzenie

Policja prowadzi aktualnie dochodzenie i będzie się starała zrekonstruować przebieg wydarzeń. Ofiary muszą zostać jeszcze zidentyfikowane. Nie wszystkie osoby w grupie się znały, a część z nich nie miała przy sobie dokumentów.

Luttach to miejscowość w gminie Ahrntal, która liczy nieco ponad tysiąc mieszkańców i znajduje się na skrajnej północy Południowego Tyrolu. Teren znajduje się w północnych Włoszech na granicy z Austrią i jest ośrodkiem narciarskim i sportów zimowych. Miejsce to jest popularne wśród niemieckich grup młodzieżowych, które przyjeżdżają tutaj na narty.

źródło: Facebook, zdjęcie: straż pożarna w Luttach

Obserwuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Co o tym myślisz? Skomentuj!x
()
x