Wysiłki na rzecz zalegalizowania uprawy medycznej marihuany w Niemczech postępują powoli. 79 firm złożyło oferty w obecnym przetargu, a Federalny Instytut ds. Urząd przyzna kontrakty do końca pierwszego półrocza roku i spodziewa się, że pierwsze zbiory medycznej marihuany dla krytycznie chorych pacjentów, będą miały miejsce dopiero w czwartym kwartale 2020 roku.

Medyczna marihuana legalna w Niemczech, ale uprawa jeszcze nie

Organ chce, aby konopie medyczne były uprawiane pod nadzorem państwa i przy zachowaniu wysokich standardów jakości. Od czasu liberalizacji wiosną 2017 r. marihuana medyczna przeżywa w Niemczech boom, ale kwestia uprawy została opóźniona – również z powodu sporów prawnych. Na przykład wiosną 2018 r. sąd wstrzymał pierwsze zaproszenie do składania ofert instytutu BfArM, ponieważ terminy były zbyt krótkie dla firm. Pierwotnie planowany rok zbiorów 2019 nie mógł zatem zostać utrzymany. Również w obecnym postępowaniu ponownie pojawiają się skargi od oferentów, o czym już mówiono.

Przetarg na 10,4 tony konopi

Federalny Instytut ds. Narkotyków i Urządzeń Medycznych w Niemczech ogłosił przetarg na 10,4 tony konopi indyjskich w ciągu czterech lat, znacznie więcej niż w pierwszej turze (6,6 tony). Aktualnie substancja ta ma być importowana z Kanady i Holandii w celu zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania ze strony pacjentów.

Coraz więcej pacjentów w Niemczech z pozwoleniem na korzystanie z medycznej marihuany

Kiedyś tylko około 1000 pacjentów miało specjalne pozwolenie, dziś lekarze w Niemczech mogą przepisać marihuanę, jeśli podany zostanie konkretny powód. Lekarze i farmaceuci zgłaszają silny wzrost popytu, dokładne dane nie istnieją. Aktywne składniki konopi indyjskich mogą złagodzić ból w chorobie nowotworowej, nudności po chemioterapii lub spastyczność w stwardnieniu rozsianym. Jednak skuteczność medyczna jest częściowo kontrowersyjna.

Ile marihuany można posiadać w Niemczech?

Na to pytanie znajdziecie odpowiedź w naszym artykule na ten temat: Ile marihuany można posiadać przy sobie w Niemczech?.

źródło: faz.net

Wszelkie treści publikowane na dojczland.info są chronione prawem autorskim. Kopiowanie tekstów że strony bez naszej zgody jest surowo wzbronione!

Oferty pracy w Niemczech - sprawdź teraz!

1 KOMENTARZ

  1. nie noście przy sobie dilpaków!
    Jeżeli macie zbędne opakowania po medycznej – nie wyrzucajcie ich!
    Oddajcie znajomym, wystawcie na aukcji
    podaj dalej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz!
Tutaj wpisz Twoją nazwę użytkownika