11.08.2020

Pierwsza fabryka Tesli w Europie: W Brandenburgii powstanie 10 500 nowych miejsc pracy!

Ostatnio dodane

Hamburg: 40 euro grzywny za brak maski ochronnej w autobusie i pociągu

W poniedziałek Senat w Hamburgu ogłosił, że każda osoba przyłapana na braku odpowiedniej osłony ust i nosa w środkach...

Bawaria planuje ponad 100 centrów testowych z powodu rosnącej liczby zakażeń koronawirusem

Markus Söder, premier kraju związkowego Bawarii, po raz kolejny wydał pilne ostrzeżenie przed niebezpieczeństwem zarażenia koronawirusem. Powiedział, że jest...

Niemcy: Liczba noclegów spadła w pierwszym półroczu o 47%

Gastronomia i przemysł hotelarski w Niemczech zostały szczególnie dotknięte z powodu zamknięcia z powodu pandemii koronawirusa. Dane z Federalnego...

Niemcy: Polak wyskoczył z jadącego samochodu podczas pościgu!

W pobliżu Fuldy (Hesja) wczesnym rankiem z pewnej firmy zniknął transporter (Mercedes Sprinter). Tuż przed 7:00 rano funkcjonariusze policji...

Pierwsza fabryka samochodów Tesli w Europie powstaje w Brandenburgii. Teraz znane są informacje o tym, jak może wyglądać tam praca zmianowa.

Tesla zatrudni w Brandenburgii 10 500 pracowników

Amerykański producent samochodów elektrycznych Tesla spodziewa się, że jego planowana pierwsza fabryka samochodów w Europie będzie na początek zatrudniać do 10 500 pracowników w systemie zmianowym. Według informacji z kręgów branżowych, od 3000 do 3500 pracowników ma pracować na jednej zmianie, przy czym planuje się pracę na trzy zmiany dziennie.

Tesla szuka wykwalifikowanych pracowników

Obecnie firma nadal poszukuje wykwalifikowanych pracowników. We wniosku Tesli o pozwolenie środowiskowe podano różne szczegóły dotyczące liczby pracowników na zmianę. We wniosku można przeczytać o 12 000 miejscach pracy, w tym również stanowiska dla osób chcących uczyć się w firmie zawodu.

W Grünheide niedaleko Berlina od lipca przyszłego roku z linii montażowej ma zjeżdżać maksymalnie 500.000 pojazdów rocznie – a zgodnie z planami producenta samochodów maksimum ma zostać osiągnięte jak najszybciej.

Tesla samodzielnie sfinansuje zjazdy z A 10

Tesla dąży do zapewnienia lepszych połączeń komunikacyjnych dla pracowników i transportu. Planowany jest tymczasowy zjazd z autostrady A 10, który Tesla chce wybudować i sfinansować samodzielnie – do czasu, aż będzie gotowy regularny nowy zjazd z autostrady. Miały miejsce już konsultacje dotyczące tymczasowego wyjazdu, powiedziała Katharina Burkardt, rzeczniczka Brandenburskiego Ministerstwa Transportu. Nowy zjazd z autostrady jest jeszcze „na samym początku planowania”. Przez ten obszar przebiega droga krajowa 38. Według Tesli, ma się ona stać drogą wielopasmową.

Brak pozwolenia środowiskowego na budowę

Pełne pozwolenie środowiskowe na budowę jest w toku. Tesla oczyszcza część terenu na własne ryzyko i przygotowuje budowę. Karczowanie lasu poza obszarem ochrony wód pitnych ma być kontynuowane – m.in. ze względu na planowany zjazd z autostrady oraz na składowanie materiału glebowego.

Krytycy obawiają się, że fabryka będzie miała negatywne skutki dla środowiska. Dotychczas wpłynęły 373 sprzeciwy. Do 3 września obywatele mogą nadal zgłaszać nowe zastrzeżenia do zmian we wniosku o zatwierdzenie. Frank Gersdorf, rzecznik inicjatywy obywatelskiej przeciwko „Gigafactory Grünheide”, skrytykował: „Cały projekt ma złą lokalizację: Obszar ochrony wód, obszar ochrony wody pitnej, obszar ochrony krajobrazu – w środku nietkniętej wcześniej przyrody”.

źródło: www.t-online.de

  • Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).
Obserwuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Co o tym myślisz? Skomentuj!x
()
x