11.08.2020

Pierwsi pracownicy wracają do pracy w firmie „Tönnies”!

Ostatnio dodane

Hamburg: 40 euro grzywny za brak maski ochronnej w autobusie i pociągu

W poniedziałek Senat w Hamburgu ogłosił, że każda osoba przyłapana na braku odpowiedniej osłony ust i nosa w środkach...

Bawaria planuje ponad 100 centrów testowych z powodu rosnącej liczby zakażeń koronawirusem

Markus Söder, premier kraju związkowego Bawarii, po raz kolejny wydał pilne ostrzeżenie przed niebezpieczeństwem zarażenia koronawirusem. Powiedział, że jest...

Niemcy: Liczba noclegów spadła w pierwszym półroczu o 47%

Gastronomia i przemysł hotelarski w Niemczech zostały szczególnie dotknięte z powodu zamknięcia z powodu pandemii koronawirusa. Dane z Federalnego...

Niemcy: Polak wyskoczył z jadącego samochodu podczas pościgu!

W pobliżu Fuldy (Hesja) wczesnym rankiem z pewnej firmy zniknął transporter (Mercedes Sprinter). Tuż przed 7:00 rano funkcjonariusze policji...

Pierwszym pracownikom „Tönnies” wolno wznowić pracę w rzeźni w Rheda-Wiedenbrück. Jednak nadal nie jest jasne, kiedy rozpocznie się produkcja.

Stopniowy powrót do normalności w firmie „Tönnies”

Ogromna fabryka mięsa Tönnies w Rheda-Wiedenbrück była całkowicie nieczynna przez trzy tygodnie z powodu wybuchu epidemii koronawirusa wśród jej pracowników. Władze zezwalają teraz na otwarcie jednej części fabryki. Produkcja pozostanie jednak nadal zamknięta. Specjalne zezwolenie od burmistrza umożliwi stopniowe wznowienie pracy administracji.

Od środy nie obowiązuje już zakaz wstępu do pomieszczeń fabryki dla pracowników administracyjnych. Pracownicy, którzy mogą teraz wchodzić na teren firmy, są szczegółowo określeni z imienia i nazwiska. Jednak firma nie udzieliła jeszcze informacji, od kiedy i ilu pracowników administracyjnych Tönnies powróci do pracy w tym ogromnym zakładzie.

Wdrożenie reżimu sanitarnego jest monitorowane

„Biorąc pod uwagę stosunkowo niskie ryzyko zarażenia, wznowienie pracy administracji nie powinno być niepotrzebnie opóźniane”, powiedział zarząd miasta. Należy przez cały czas przestrzegać przestrzennego rozdzielenia tych pracowników od innych działów firmy. Zgodność z wymogami sanitarnymi będzie stale kontrolowana przez specjalny organ.

Teoretycznie dzisiaj mogłoby zostać również otwarte przedszkole, które znajduje się na terenie fabryki, jednak posiada oddzielne wejście i nie jest częścią przedsiębiorstwa.

Z powodu wybuchu koronawirusa, rzeźnia Tönnies w Rheda-Wiedenbrück zawiesiła działalność 17 czerwca. Następnie kolejne działy przedsiębiorstwa zostały zamknięte, gdy starosta okręgu Gütersloh, Sven-Georg Adenauer (CDU), zarządził zamknięcie zakładu. Decyzja obowiązuje do 17 lipca.

Kiedy wznowienie działalności całego zakładu?

Ostatnio władze okręgu wykazały sceptycyzm, czy ten termin może zostać dotrzymany. W drodze wyjątku poszczególne działy firmy mogłyby ew. wcześniej wrócić do pracy. Po przeanalizowaniu koncepcji sanitarnych w Tönnies, władze chcą w dniu dzisiejszym ponownie obradować na temat wznowienia działalności całego zakładu.

Źródło: www.spiegel.de

  • Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).
Obserwuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Co o tym myślisz? Skomentuj!x
()
x