fbpx
10.04.2020

Orkan Julia dotarł do Niemiec – w wielu miastach odwołano pochody karnawałowe!

Ostatnio dodane

Koronawirus: w NRW policja szuka łamiących obostrzenia przy pomocy dronów!

Policja w Nadrenii Północnej-Westfalii zaczęła testować drony do monitorowania osób łamiących obostrzenia. Z góry łatwiej wychwycić grupki ludzi –...

Wielki Piatęk w Niemczech – Czy jest dniem wolnym od pracy? I czy sklepy w Niemczech są w tym dniu otwarte?

Wielki Piątek jest w całych Niemczech dniem wolnym od pracy.Jest to jedno z najważniejszych świąt w chrześcijaństwie. W tym...

Kwarantanna w Niemczech: Rząd federalny oraz rządy krajów związkowych doszły do porozumienia!

Federalne Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Niemiec porozumiało się z Ministerstwami Spraw Wewnętrznych poszczególnych krajów związkowych co do "rozporządzenia w sprawie...

Do Niemiec przyleci w sumie 80.000 pomocników żniw, dzisiaj wylądowały pierwsze samoloty

Z powodu pandemii koronawirusa i zaostrzenia przepisów dotyczących wjazdu na teren Niemiec, w rolnictwie brakuje około 40.000 pracowników żniw...

Orkan Julia dotarł już do Niemiec. W dużej części Nadrenii Północnej-Westfalii występuje silny wiatr i deszcz. „Nie wygląda to najlepiej” – podsumował rano rzecznik niemieckiej służby meteorologicznej (DWD). „W NRW już się zaczyna. Burza już tu jest”.

Orkan Julia w Niemczech: Prędkość wiatru nawet do 104 km/h

W Nörvenich (powiat Düren) zmierzono prędkość wiatru wynoszącą 104 km/h. W Wuppertalu i Düsseldorfie już 90 km/h” – powiedział meteorolog Dominik Jung z serwisu pogodowego Q.met. Od południa Julia może powodować silne podmuchy wiatru o prędkości od 90 do 100 km/h w całych Niemczech. „Najmocniej będzie ją można odczuć prawdopodobnie w NRW, Dolnej Saksonii, Saksonii i Saksonii-Anhalt, ale dotknie również części Hesji i Nadrenii-Palatynatu, a w pewnym stopniu również Turyngię. Najsilnieszy wiatr dotrze do nas jednak dopiero po południu” – powiedział ekspert ds. pogody Jung.

W wielu miastach w Niemczech odwołuje się pochody karnawałowe

Ze względu na warunki pogodowe i mając na uwadze względy bezpieczeństwa, w niedzielę rano w Kolonii odwołano pochodzy karnawałowe dla dzieci, Schull- i Veedelszöch. Philipp Hoffmann, dyrektor zarządzający „Freunde und Förderer des Kölnischen Brauchtums e.V.”, która jest odpowiedzialna za organizowanie karnawałowych pochodów dla dzieci, powiedział „Zatrzymaliśmy Zoch (pociąg, pochód – przyp.red.) po pięciu metrach ze względów bezpieczeństwa. Nie planuje się żadnego programu zastępczego”.

Ze względu na spodziewane silne podmuchy wiatru organizatorzy odwołali pochody karnawałowe w niedzielę również w Düsseldorfie, a także Neuss, Duisburg, Essen-Kettwig, Oberhausen, Bochum-Wattenscheid, Haan i Xanten. Również w Salzkotten w powiecie Paderborn postanowiono odwołać ze względów bezpieczeństwa pochody. Miasto Emmerich nad Dolnym Renem odwołało swój niedzielny pochód „Tulipan”. Odwołuje się również zaplanowaną na niedzielę procesję karnawałową przez Strehlę (dzielnica Miśnia).
Również w Dansweiler (powiat Ren-Erft) i Stommeln (powiat Ren-Erft) nie odbędą się dzisiaj żadne pochody karnawałowe. Podobnie w Dudweiler (Saara) i w Abtsteinach w południowej Hesji (dzielnica Bergstrasse).

W poniedziałek ma przyjść poprawa

Dobra wiadomość jest taka, że w Poniedziałek Różany (niem. Rosenmontag) siła wiatru znacznie spadnie. Holger Kirsch, kierownik poniedziałkowych pochodów karnawałowych w Kolonii, powiedział gazecie BILD: „W tej chwili nie ma to żadnego wpływu na pochody Rosenmontag. Oczywiście obserwujemy prognozę pogody i w razie potrzeby zareagujemy”.

źródło: Bild.de, Twitter

  • Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

Praca w Niemczech

Dodaj komentarz

avatar
  Obserwuj  
Powiadom o