Ognisko koronawirusa w fabryce Airbusa w Hamburgu, 500 pracowników poddano kwarantannie

Koronawirus zaatakował pracowników fabryki Airbusa w Hamburgu-Finkenwerder. Testy na obecność COVID-19 dały wynik pozytywny u 21 pracowników. Kolejnych 500 osób zatrudnionych w zakładzie poddano kwarantannie.

Jak wyjaśnił rzecznik urzędu ds. zdrowia Martin Helfrich, duża liczba pracowników, których objęto kwarantanną, wynika z pracy zmianowej. Zakażeni pracowali w dwóch halach. Ze względów bezpieczeństwa wszyscy pracownicy, którzy mieli z nimi kontakt, zostali odizolowani i przebywają w domowej kwarantannie. Koncern Airbus analizuje obecnie konsekwencje zaistniałej sytuacji dla produkcji w zakładzie.

Badania pod kątem mutacji koronawirusa

Jak dotąd nie wiadomo, czy pracownicy zarazili się nowym wariantem wirusa SARS-CoV-2, który uchodzi za  znacznie bardziej zakaźny. W tym tygodniu mają zostać przeprowadzone badania w tym kierunku (tzw. sekwencjonowanie). Zostały one zlecone przez urząd ds. zdrowia, a ich wyniki będą dostępne najwcześniej w połowie tygodnia.

Źródło: www.ndr.de

Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

Oferty pracy w Niemczech. Więcej na: praca.dojczland.info
Obserwuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
177,487FaniLubię
5,205ObserwującyObserwuj

Na start w Niemczech

Przydatne linki

Niemieckie ubezpieczenia

0
Co o tym myślisz? Skomentuj!x
()
x