Na przyszły rok przewidziana jest w Niemczech podwyżka emerytur. Jeśli wierzyć raportom mediowym, to całkiem spora – emeryci w „starych” landach, czyli w Niemczech zachodnich, otrzymaliby emeryturę wyższą o 3,18%, a w „nowych” landach, czyli w Niemczech wschodnich, podwyżka wyniosłaby 3,91%.

Na takie zmiany wskazuje raport dot. ubezpieczeń emerytalnych w 2018 roku. O ile faktycznie wzrosną emerytury, wiadomo będzie ostatecznie dopiero w przyszłym roku. Wtedy bowiem znane będą dokładne liczby, jeśli chodzi o wynagrodzenia za rok 2017.

Jakie skutki miałaby podwyżka emerytur?

Miesięczna emerytura na zachodzie, wynosząca 1000 euro, zwiększyłaby się zgodnie z podanymi założeniami, o 31,80 euro. Natomiast w przypadku wschodnich Niemiec, wzrost wyniósłby 39,10 euro.

Związek Niemieckich Ubezpieczeń Emerytalnych planuje poinformować jutro, na temat rozwoju sytuacji finansowej, w zakresie emerytur na przyszły rok. Dodatkowo w najbliższy czwartek, koalicja chce uchwalić w Bundestagu pakiet emerytalny, który przewiduje wiele ulepszeń dla emerytów na najbliższe lata.

Od 1. lipca bieżącego roku, emerytury wzrosły na zachodzie o 3,22%, a na wschodzie o 3,37%.

Źródło: t-online

Wszelkie treści publikowane na dojczland.info są chronione prawem autorskim. Kopiowanie tekstów że strony bez naszej zgody jest surowo wzbronione!
Admin
Profesjonalny marketing internetowy dla drobnych firm, jak i przedsiębiorstw. Sprawdź powyższego linka, zapoznaj się z naszą ofertą i daj się znaleźć w internecie :)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz!
Tutaj wpisz Twoją nazwę użytkownika