Więcej

  Nowe obostrzenia w Niemczech: Decyzje nie wchodzą w życie natychmiast!

  Rząd Niemiec podjął dzisiaj decyzję o zaostrzeniu obostrzeń, co zostało ogłoszone przez Angelę Merkel na specjalnej konferencji prasowej (szczegóły).

  Obostrzenia nie wchodzą jednak w życie natychmiast. Z jednej strony kraje związkowe muszą jeszcze uregulować realizację nowych przepisów w swoich rozporządzeniach, z drugiej strony Bundestag i Bundesrat muszą się jeszcze porozumieć. W niektórych przypadkach jednak może nic się nie zmienić, ponieważ przepisy takie jak obowiązkowe maski w szkołach lub 2G w handlu detalicznym obowiązują w niektórych niemieckich regionach.

  Szczególnie długo trwa to w przypadku konieczności uzyskania zgody kilku parlamentów – na przykład w przypadku planowanego zamknięcia restauracji. W tym celu należy zmienić ustawę o ochronie przed zakażeniami. Prawdopodobnie w połowie przyszłego tygodnia partie koalicji wprowadzą poprawkę do Bundestagu, następnie Bundesrat będzie musiał wyrazić zgodę, a na końcu kraje związkowe będą musiały zatwierdzić zamknięcie restauracji przez własne parlamenty.

  Zatem ich wejście w życie będzie możliwe dopiero w połowie grudnia. Zarówno rozporządzenia koronawirusowe krajów związkowych, jak i zmiany ustawy na szczeblu federalnym muszą być przed wejściem w życie oficjalnie ogłoszone, tzn. opublikowane w Dzienniku Urzędowym.

  Obowiązkowe szczepienia i ograniczenie czasowe statusu szczepień – Kiedy zostanie to wprowadzone w życie?

  Planowane wprowadzenie powszechnego obowiązku szczepień również zajmie trochę czasu – z kilku powodów. Chociaż mówi się, że Bundestag będzie głosował nad kontrowersyjną etycznie kwestią „w odpowiednim czasie” i przypuszczalnie bez przymusu frakcyjnego. Jednocześnie jednak Rada Etyki ma mieć czas do końca roku na przygotowanie rekomendacji w tej sprawie. Ponadto każdy wie, że takie obowiązkowe szczepienia mogą być stosowane tylko wtedy, gdy istnieje pewność, że dostępna jest wystarczająca ilość szczepionek dla wszystkich. Dlatego też rządy federalny i krajów związkowych dążą do tego, aby termin rozpoczęcia prac przypadał na luty 2022 roku.

  Kiedy zaświadczenie o szczepieniu będzie ograniczone czasowo? Rządy federalne i krajów związkowych chcą na razie zaczekać z tą kwestią do końca roku. Prawdopodobnie dopiero w nowym roku zostanie przyjęte rozporządzenie, zgodnie z którym świadectwa szczepień „tracą ważność” po upływie określonego czasu, na przykład po sześciu miesiącach, i mogą być reaktywowane tylko przez szczepienie przypominające.

  źródło: dojczland.info

  OPTYMALIZACJA FINANSÓW

  NA START W NIEMCZECH

  POPULARNE WŚRÓD POLAKÓW

  WYBRANE DLA CIEBIE

  9 KOMENTARZE

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest

  9 komentarzy
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  xyz

  Dokument prawny art. 6 oświadczenia UNESCO z 2005 r. w sprawie bioetyki i praw człowieka. Jest tam napisane: „Wszelkie zapobiegawcze, diagnostyczne i terapeutyczne interwencje medyczne powinny być przeprowadzane wyłącznie za uprzednią, bezpłatną i świadomą zgodą zainteresowanej osoby na podstawie odpowiednich informacji. Zgoda musi zostać wyrażona, ale może zostać też cofnięta przez osobę zainteresowaną w dowolnym momencie i z dowolnego powodu. W żadnym wypadku układ zbiorowy wspólnoty lub zgoda lidera społeczności lub innego organu nie może zastępować świadomej zgody pojedynczych osób fizycznych.” Nastepnie.- dokument prawny art. 6 oświadczenia UNESCO z 2005 r. w sprawie bioetyki i praw człowieka. Jest tam napisane:… Czytaj więcej »

  XMEN

  Czy wygrasz z tym w sadzie? Czy powiedza ci ze jestes zagrozeniem i moga uzyć specjalnych kroków przeciw tobie?

  Jestem

  Przeciez nikogo to nie interesuje. Ktos sie o cos pytal Zydow albo podpierali sie paragrafami? Przynajmniej tyle ze niektorzy oprawcy zostali osadzeni i mam nadzieje ze owczesni tez beda.

  xyz

  Dokument prawny art. 6 oświadczenia UNESCO z 2005 r. w sprawie bioetyki i praw człowieka. Jest tam napisane: Wszelkie zapobiegawcze, diagnostyczne i terapeutyczne interwencje medyczne powinny być przeprowadzane wyłącznie za uprzednią, bezpłatną i świadomą zgodą zainteresowanej osoby na podstawie odpowiednich informacji. Zgoda musi zostać wyrażona, ale może zostać też cofnięta przez osobę zainteresowaną w dowolnym momencie i z dowolnego powodu. W żadnym wypadku układ zbiorowy wspólnoty lub zgoda lidera społeczności lub innego organu nie może zastępować świadomej zgody pojedynczych osób fizycznych. Następnie- Oto 10 zasad kodeksu norymberskiego. Absolutnie niezbędnym warunkiem przeprowadzenia eksperymentu medycznego na osobie jest jej dobrowolna zgoda. Eksperyment… Czytaj więcej »

  Janek

  Czyli decyzje podjęte przez polityków majace na celu walkę z.wirusem nie wchodzą natychmiast….Czyli ten wirus nie jest aż tak straszny.On będzie dopiero straszny gdy w życie wejdą te decyzje..Czegoś nie rozumiem? Czy już zwariowalem?

  Tomek

  To jeszcze nie zauważyłeś jak mądry wirus jest? Przecież przepisy przeważnie wchodzą o północy i do 23:59:59 dnia poprzedniego wirus stosuje się do nowych rozporządzeń i czeka do godziny 00:00:00 by stać się agresywnym. Gdy ostatnio był zakaz wychodzenia 22-5, to przez okno widziałem jak sąsiad wyszedł o 22:00:01 wynieść śmieci i niestety nie wrócił do domu bo z niego wirus mielonkę zrobił. Jego żona wyszła o 05:00:01 i już mogła bezpiecznie pozbierać zwłoki.

  XMEN

  Dwa razy do roku szczepienia,,,, a na jak dlugo? 10 lat? Az czlowiek zostanie zombie?

  Wieszcz

  Ciekawe na jak wiele ludzie sobie tam pozwolą.. Bo puki co widzę że owce nie reagują.. Ale myślę że wszystko do czasu.

  bigbob

  SZCZEPIENIA NIEOBOWIĄZKOWE! Decyzja Rady Europejskiej o osobach odmawiających szczepień. Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy przyjęło sprawozdanie 27 stycznia 2021 roku, które wyraźnie stwierdza, że szczepienia są dobrowolne i w żaden sposób(!) nie można dyskryminować osób, które nie chcą się szczepić. 7.3.1 dopilnować, aby obywatele zostali poinformowani, że szczepienie NIE jest obowiązkowe i że nikt nie jest politycznie, społecznie lub w inny sposób naciskany, aby się zaszczepić, jeśli sami nie chcą tego zrobić; 7.3.2. zadbać o to, aby nikt nie był dyskryminowany za to, że nie został zaszczepiony z powodu potencjalnego zagrożenia dla zdrowia lub nie chce zostać zaszczepiony; 7.3.5 przekazywać w… Czytaj więcej »

  Ostatnio edytowane 8 miesięcy temu przez bigbob

  Dołącz do nas!

  188,272FaniLubię
  6,119ObserwującyObserwuj
  181ObserwującyObserwuj

  Popularne

  Święta i dni wolne od pracy w Niemczech w roku 2022 – Terminy dla wszystkich landów!

  Święta i dni wolne od pracy są z wytęsknieniem wyczekiwane przez większość osób. W związku z tym, że Niemcy to republika federacyjna, każdy z...

  Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych

  Oznaczenia niemieckich tablic rejestracyjnych zaczynają się od kodu miejsca rejestracji pojazdu. Jego długość zależy od wielkości danego miasta lub powiatu (w zależności od przynależności...

  Wakacje w i wolne od szkoły w Niemczech w 2022 roku – terminy dla wszystkich landów!

  Ferie i wakacje w 2022/2023 roku z pewnością będą inne niż wszystkie dotychczas. Nadal nie wiadomo co będzie dozwolone, które europejskie rejony otworzą się...

  Terminy wypłat Kindergeld w 2022 roku – sprawdź kiedy otrzymasz przelew!

  Kindergeld jest wypłacany co miesiąc na podane we wniosku konto. W zależności od ostatniej cyfry numeru Kindergeld (niem. „Endziffer”) pięniądze otrzymacie na początku miesiąca,...

  Instytut Gospodarki Niemieckiej: ponad 330 tysięcy osób w Niemczech może stracić pracę z powodu kryzysu energetycznego

  Do końca przyszłego roku ponad 330 tysięcy osób w Niemczech może stracić pracę z powodu wysokich cen energii – takie obawy wyraża Instytut Gospodarki...
  9
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x