Więcej >>

  Praca w Niemczech

  Od 21.11. mieszkańcy Berlina będą mogli odwiedzić rodzinę w Polsce bez konieczności odbycia kwarantanny!

  Praca w Niemczech

  Do 20 listopada w Berlinie NIE są zwolnione z obowiązku kwarantanny te osoby, które wjeżdżają do 72 godz. na obszar podwyższonego ryzyka w celu odwiedzin najbliższej rodziny i wracają do Berlina. Zwolnienie z kwarantanny w przypadku odwiedzin rodziny do 72 godzin obowiązuje tylko, gdy odwiedza się rodzinę w Berlinie.

  Zmiany w przepisach dotyczących kwarantanny w Berlinie

  Od 21 listopada (sobota) wchodzi w życie nowelizacja rozporządzenia, która zwalnia z kwarantanny również osoby wjeżdżające na obszar podwyższonego ryzyka w celu odwiedzin rodziny (pierwszego oraz drugiego stopnia), partnerów życiowych nienależących do tego samego gospodarstwa domowego lub w celu opieki nad osobami pod kuratelą. Oznacza to, że mieszkając w Berlinie można odwiedzić najbliższą rodzinę w Polsce do 72 godz. i skorzystać ze zwolnienia z obowiązku kwarantanny po powrocie.

  W przypadku wątpliwości należy kontaktować się z właściwym urzędem ds. zdrowia w Berlinie. Lista miejsc, w których można wykonać test po przyjeździe jest dostępna na stronie związku lekarzy w Berlinie.

  Więcej na temat sytuacji w poszczególnych landach przeczytacie tutaj: Kwarantanna w Niemczech

  Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  Nasza redakcja poleca

  ILS – Institut für Lernsysteme – zamów bezpłatny katalog z wszystkimi kursami oferowanymi przez ILS i zdobądź dodatkowe kwalifikacje na wybranym przez siebie kierunku! Np. 12-miesięczny kurs na opiekuna/-ki osób starszych (Altenbetreuung – Betreuungskraft), język niemiecki w zawodzie (Deutsch im Beruf), programista JAVA (Geprüfte/r Programmierer/in (ILS) – Java), kosmetyczka (Geprüfte/r Kosmetiker/in) i wiele innych!

  1 KOMENTARZ

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  1 Komentarz
  najstarszy
  najnowszy najpopularniejszy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  Lol

  Fajnie, a tak w ogóle czy jak przyjadę do Berlina z PL rano i wrócę tego samego dnia, to czy muszę przechodzić test na covida w Berlinie po wjeździe?

  1
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x