Dziś, od godziny siódmej rano, policja zorganizowała obławę na grupy, mogące mieć związek z przemytem ludzi. Przyczyną przeszukiwań jest dochodzenie w sprawie szajki, zajmującej się aranżowaniem fikcyjnych małżeństw. Przeszukane zostały wszystkie mieszkania, które mogą mieć jakikolwiek związek ze zorganizowaną przestępczością.

Jak poinformował rzecznik policji w mieście Pirna, ok. 300 policjantów przeszukało łącznie 27 mieszkań w 14 miastach. Dochodzenie ma na celu zabezpieczenie materiału dowodowego dla prokuratury w Lipsku. Prokuratura w Lipsku prowadzi bowiem dochodzenie wobec pewnej grupy osób, w sprawie podejrzenia przemytu ludzi w celach zarobkowych.

Obława policyjna dotyczyła m.in. takich miast jak: Lipsk, Eilenburg i Hettstedt w Saksonii-Anhalt. Dodatkowo podobne akcje policji mają zostać przeprowadzone też w innych landach.

Fikcyjne małżeństwa mają umożliwić ludziom z Indii i Pakistanu trwały pobyt w Niemczech. Dalsze informacje na ten temat poznamy dopiero po zakończeniu obławy policyjnej.

źródło: spiegel.de

Wszelkie treści publikowane na dojczland.info są chronione prawem autorskim. Kopiowanie tekstów że strony bez naszej zgody jest surowo wzbronione!

Oferty pracy w Niemczech - sprawdź teraz!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz!
Tutaj wpisz Twoją nazwę użytkownika