14.07.2020

Co najmniej 107 zarażonych koronawirusem po nabożeństwie w kościele baptystów we Frankfurcie!

Ostatnio dodane

Koronawirus w Niemczech: zakaz wyjazdu w przypadku lokalnych ognisk choroby?

Rząd federalny najwyraźniej planuje ostrzejszą formę stłumienia regionalnych ognisk koronawirusa. Jak informuje gazeta „Bild, planowana jest zdecydowanie szybsza reakcja...

Koronakryzys: Miliony Niemców boją się utraty pracy

Miliony ludzi w Niemczech martwi się o swoją pracę z powodu koronakryzysu. Wpływa to między innymi na zachowania konsumenckie....

Niemcy: Policja aresztowała dwóch Syryjczyków podejrzanych o zbrodnie wojenne

Prokurator generalny aresztował dwóch Syryjczyków, którzy wzięli rzekomo udział w egzekucji podpułkownika sił rządowych w Syrii w 2012 roku....

CSU: Kary za wykorzystywanie dzieci powinny na zawsze pozostać w rejestrze karnym

Wyroki skazujące za wykorzystywanie dzieci są w Niemczech obecnie usuwane z policyjnego zaświadczenia o niekaralności po dziesięciu latach. CSU...

Po nabożeństwie w kościele baptystów we Frankfurcie nad Menem, według Ministerstwa Zdrowia w Hesji, co najmniej 107 osób zostało zarażonych koronawirusem. Według „Frankfurter Rundschau” (FR) wśród zarażonych jest także dziecko. Msza odbyła się około dwa tygodnie temu. W sobotę początkowo mówiono o ponad 40 zarażonych osobach.

„Superspreader”

Członkowie społeczności pochodzą nie tylko z Frankfurtu, ale z kilku okręgów w Hesji. Rodzi to obawy, że modlący się mogli przenieść wirusa na spore odległości. Mowa jest wtedy o zjawisku, zwanym „superspreader” – chodzi o zdarzenie, w którym nieproporcjonalnie duża liczba osób zaraziła się wirusem.

Osoby biorące udział w mszy rozprzestrzeniły wirusa

Informacje od władz we Frankfurcie i okolicach wydają się potwierdzać te przypuszczenia. Jak dodaje René Gottschalk, szefowa departmanetu zdrowia we Frankfurcie, większość osób nie została zarażona w trakcie mszy, ale w domu po nabożeństwie. „Większość z nich na szczęście nie ma poważnych objawów. Według naszej wiedzy w szpitalu przebywa tylko jedna osoba”. Poszczególne przypadki będą monitorowane. Według informacji podanych przez okrąg Main-Kinzig, w sobotę 16 nowych zakażeń koronawirusem w samym Hanau spowodowanych było właśnie udziałem w nabożeństwie. Dlatego modlitwa postna zaplanowana na niedzielę przez muzułmanów na stadionie „Hanau Herbert Dröse” została odwołana. W odniesieniu do tego, co stało się we Frankfurcie, byłoby to nieodpowiedzialne, gdyby wydarzenie doszło do skutku.

Mówi się, że zarażone dziecko pochodzi z Rosbach w powiecie Wetterau. Najprawdopodobniej uczęszczało ono na zajęcia opiekuńcze w przedszkolu w Karben. Od wszystkich dzieci i wychowawców pobrano wymaz w kierunku koronawirusa. Wszystkie testy były na szczęście negatywne – nikt nie zaraził się od dziecka z Rosbach.

Podczas mszy przestrzegano zasad bezpieczeństwa

Początkowo nie było dokładnie wiadomo, ilu odwiedzających przybyło na mszę 10 maja. Jednak przedstawiciele kościoła baptystów twierdzą, że przestrzegano wszystkich zasad. Były dostępne środki dezynfekujące, przestrzegano również zachowania przepisowej odległości. Minister Klose podkreślił: „Ta sytuacja pokazuje, jak ważne jest, abyśmy wszyscy pozostali czujni, a nie lekkomyślni – zwłaszcza teraz, podczas łagodzenia obostrzeń. Wirus jest nadal obecny i chce się dalej rozprzestrzeniać”.

Źródło: www.t-online.de

  • Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

Praca w Niemczech

Obserwuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Co o tym myślisz? Skomentuj!x
()
x