W Niemczech brakuje 17.000 opiekunek! Niemiecki Minister Zdrowia chce pracowników z Polski!

1
3406

Zgodnie z ostatnimi badaniami, w sektorze opieki brakuje w Niemczech aktualnie aż 17.000 opiekunek. Nowy Minister Zdrowia, Jens Spahn, chce zapełnić tę lukę pracownikami z zagranicy. W wypowiedzi dla „Rheinischen Post“ stwierdził, iż w pierwszej kolejności powinno się zaprosić opiekunki z krajów sąsiednich, w tym również z Polski.

Oprócz tego minister jest za przyspieszeniem procesu uznawania kwalifikacji zdobytych za granicą i przedkładanych przez pracowników opieki i lekarzy. Zdarza się bowiem, iż potencjalni pracownicy przez wiele miesięcy nie mogą podjąć pracy ze względu na przedłużający się proces uznawania wykształcenia. Oczywiście kwalifikacje te muszą być zgodne ze standardami niemieckimi. Spahn chce jednak, aby proces kontroli odbywał się znacznie szybciej.

źródło: focus.de

Wszelkie treści publikowane na dojczland.info są chronione prawem autorskim. Kopiowanie tekstów że strony bez naszej zgody jest surowo wzbronione!
Admin
Profesjonalny marketing internetowy dla drobnych firm, jak i przedsiębiorstw. Sprawdź powyższego linka, zapoznaj się z naszą ofertą i daj się znaleźć w internecie :)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz!
Tutaj wpisz Twoją nazwę użytkownika