Więcej >>

  Schufa

  Niemcy: Wielotysięczne demonstracje na rzecz przyjmowania uchodźców

  Schufa Niemcy

  W Berlinie i innych niemieckich miastach tysiące osób protestowało przeciwko temu, jak traktuje się uchodźców w Grecji. Manifestanci wyrażali jednocześnie swoje poparcie dla koncepcji przyjęcia uchodźców przez Niemcy. Według doniesień policji, w Berlinie zebrało się kilka tysięcy osób, którym przyświeca motto „dla wszystkich starczy miejsca!”. Podobne demonstracje odbyły się także w Kolonii i Monachium. Protest wsparły liczne inicjatywy, w tym organizacje Seebrücke, Fridays for Future i Kościół Ewangelicki.

  Apel o przyjęcie przez Niemcy wszystkich uchodźców z obozu Moria

  „To wstyd, że dziś, gdy obchodzimy Światowy Dzień Dziecka, musimy patrzeć, jak tysiące dzieci żyje w brudzie i nędzy”, powiedział Günter Burkhardt, dyrektor organizacji Pro Asyl. Demonstrującym zależy na tym, aby rząd niemiecki przyjął wszystkich migrantów ze spalonego obozu dla uchodźców Moria na greckiej wyspie Lesbos.

  Według Burkhardta, przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen zawodzi w roli strażniczki traktatów europejskich. „Grecja dopuszcza się permanentnego łamania prawa i lekceważy fundamentalne prawa”. Dodał, że osobom szukającym schronienia oficjalnie odmawia się godnego przyjęcia i możliwości uzyskania prawa do azylu.

  Niemcy chcą przyjąć 1.553 uchodźców z wysp greckich

  Pożar w obozie Moria sprawił, że ponad 12.000 ludzi straciło dach nad głową. Około 9.000 uchodźców przeniosło się do tymczasowego miasteczka namiotowego. Jednak wielu odmówiło wprowadzenia się tam. Obawiają się, że będą tam panować tak katastrofalne warunki jak te, które poprzednio miały miejsce w obozie Moria. Rząd Niemiec wyraził już zgodę na przyjęcie kolejnych 1.553 uchodźców z wysp greckich. Niektóre inne kraje członkowskie UE, na przykład Austria, jak dotąd odmawiają przyjmowania uchodźców.

  Źródło: www.zeit.de

  Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  Nasza redakcja poleca

  ILS – Institut für Lernsysteme – zamów bezpłatny katalog z wszystkimi kursami oferowanymi przez ILS i zdobądź dodatkowe kwalifikacje na wybranym przez siebie kierunku! Np. 12-miesięczny kurs na opiekuna/-ki osób starszych (Altenbetreuung – Betreuungskraft), język niemiecki w zawodzie (Deutsch im Beruf), programista JAVA (Geprüfte/r Programmierer/in (ILS) – Java), kosmetyczka (Geprüfte/r Kosmetiker/in) i wiele innych!

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x