Więcej
  Strona główna Wiadomości Newsy Niemcy: W tych miejscach musicie się liczyć z brakiem zasięgu!

  Niemcy: W tych miejscach musicie się liczyć z brakiem zasięgu!

  Niemcy: W tych miejscach musicie się liczyć z brakiem zasięgu!

  Sieć telefonii komórkowej w Niemczech jest w wielu rejonach nadal bardzo słaba: Szczególnie na obszarach wiejskich, użytkownicy często narzekają na słaby zasięg albo nie mają go wcale. Takie sytuacje mogą mieć jednak miejsce nawet w mieście.

  Z tego powodu Federalna Agencja Sieciowa (niem. Bundesnetzagentur) uruchomiła w dniu 30 października 2018 roku w imieniu Ministerstwa Transportu aplikację mobilną, za pomocą której użytkownicy mogą zgłaszać miejsca, w których nie ma zasięgu.

  W tych miejscach nie ma w Niemczech zasięgu

  Federalna Agencja Sieciowa prezentuje teraz wyniki pomiarów na interaktywnej mapie. Jest on podzielony na kolorowe „plasterki miodu”, które użytkownicy mogą powiększać na dziewięciu poziomach. Można również ustawić różne filtry, takie jak okres czasu (Zeitraum) lub operator sieci (niem. Netzbetreiber). Mapę, o której mowa, znajdziecie tutaj: breitbandmessung.de.

  Miejsca, w których nie ma zasięgu, są szczególnie widoczne, gdy powiększycie mapę. Na mapce widać wiele obszarów z zasięgiem 4G, ale także z zasięgiem 2G. Jest to standard łączności mobilnej drugiej generacji. Za jego pośrednictwem przesyłać dane z maksymalną prędkością 220 kilobajtów na sekundę. Jest to wystarczające w przypadku usług takich jak komunikatory (np. WhatsApp), ale wiele stron lub filmów załaduje się dopiero po dłuższym czasie.

  Każdy może zainstalować aplikację

  Wyniki opierają się na danych z prawie 160 milionów punktów pomiarowych, pisze w komunikacie prasowym Federalna Agencja Sieciowa.

  W pierwszym roku aplikację Radio Hole App zainstalowało około 187.000 użytkowników. Jeśli chcecie pomóc Niemcom w rozbudowie sieci telefonii komórkowej, możesz pobrać aplikację na swój smartfon lub tablet. Aplikacja jest dostępna dla systemu Android (Link) i iOS (Link).

  Sieci komórkowe w Niemczech

  Jeśli szukacie aktualnie odpowiedniej sieci komórkowej, to zapoznajcie się z naszą porównywarką: Sieci komórkowe w Niemczech. Na tej stronie znajdziecie również wiele przydatnych informacji!

  źródło: t-online.de

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x