Niemcy przedłużają kontrole graniczne do maja 2018 roku!

0
1174

Niemcy przedłużają kontrole graniczne do maja 2018 roku. Minister Spraw Wewnętrznych, Thomas de Maizière, uzasadnia tą decyzję ciągle istniejącymi zagrożeniami terrorystycznymi, deficytami w ochronie granic zewnętrznych Unii Europejskiej, a także nielegalnej migracji w obrębie strefy Schengen.

Kontrole mają się nadal ograniczać do granicy niemiecko-austriackiej, a także połączeń lotniczych z Grecji do Niemiec.

W związku z falą uchodźców docierającą do Europy, Niemcy jako pierwszy kraj strefy Schengen, wprowadziły we wrześniu 2015 kontrole na granicy z Austrią. Ze względu na kryzys migracyjny Komisja Unii Europejskiej od dłuższego czasu naciska na zniesienie kontroli. Kontrole te zostały przedłużone „po raz ostatni” w maju tego roku, aż do 11 listopada 2017.

Niemcy pozostają głównym celem migracji

Już w lutym bieżącego roku de Maizière poinformował jednak, iż po zamachu na berlińskim jarmarku światecznym, będzie się on starał o przedłużenie kontroli na granicy. „Niemcy oraz inne kraje członkowskie przeżyły okrutne ataki terrorystyczne” – uzasadnia minister. „W związku z tym musimy odpowiednio reagowac” – podsumowuje de Maizière.

Minister podkreślił, iż granica z Austrią jest głównym ośrodkiem nielegalnej migracji do Niemiec. Oprócz tego stwierdzono zwiększoną liczbę nielegalnych wjazdów do Niemiec drogą powietrzną poprzez Grecję.

Oprócz Niemiec, również Austria, Dania, Szwecja oraz Norwegia wprowadziły w 2015 roku kontrole graniczne spowodowane kryzysem migracyjnym. Jedynie Francja uzasadnia kontrole graniczne zagrożeniami terrorystycznymi.

Źródło: Welt.de

Adam G.
Założyciel portalu Dojczland.info. Profesjonalny marketing internetowy dla drobnych firm, jak i przedsiębiorstw. Sprawdź powyższego linka, zapoznaj się z naszą ofertą i daj się znaleźć w internecie :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Napisz komentarz!
Tutaj wpisz Twoją nazwę użytkownika