03.07.2020

Niemcy: Prawie 750 nowych zakażeń koronawirusem w sobotę, wczoraj 333

Ostatnio dodane

Niemcy: Robienie zdjęć pod spódnicą będzie traktowane jak przestępstwo!

Potajemne fotografowanie pod spódnicą będzie w przyszłości traktowane w Niemczech jak przestępstwo. Nowa ustawa przewiduje za to karę do...

Do lekarzy w Niemczech trafiły setki tysięcy wadliwych maseczek ochronnych!

Wszystko wskazuje na to, że do lekarzy w całych Niemczech trafiły setki tysięcy wadliwych maseczek ochronnych. Co więcej, problem...

Koronawirus: Na plaży w Zatoce Lubeckiej uruchomiono sygnalizację świetlną!

Rozpoczęły się wakacje w Szlezwiku-Holsztynie i innych krajach związkowych, a wraz z nimi okres przepełnionych plaż. Aby jednak nie...

Niemcy: Najemcy i wynajmujący powinni wspólnie ponosić koszty renowacji mieszkania

Według Federalnego Trybunału Sprawiedliwości (niem. Bundesgerichtshof, w skrócie BGH) w niektórych przypadkach zarówno najemcy jak i wynajmujący mieszkanie w...

Liczba nowych zakażeń koronawirusem w Niemczech utrzymuje się na stosunkowo niskim poziomie, jednak wartość współczynnika reprodukcji ponownie wzrosła w sobotę powyżej wartości krytycznej wynoszącej 1.

Od czasu do czasu pojawiają się niewielkie lokalne ogniska zakażeń 

Urzędy ds. zdrowia zgłosiły Instytutowi Roberta Kocha (RKI) 738 zakażeń koronawirusem w ciągu jednego dnia. Miało to miejsce w minioną sobotę. Oznacza to, że od początku kryzysu związanego z pandemią 181.196 osób w Niemczech zostało zarażonych Sars-CoV-2 (stan na dzień 30.05. godzina 0:00). RKI podkreśla, że ze względu na kontrole jakości, codziennie aktualizowane dane mogą ulegać zmianom. Ponadto, podawana liczba nowych przypadków zakażeń może również zawierać błędy z powodów technicznych.

Raz po raz pojawiają się niewielkie ogniska zakażeń, które są efektem na przykład wspólnego świętowania uroczystości, czy uczestnictwa w nabożeństwach kościelnych. W Getyndze wiele osób zostało zainfekowanych koronawirusem podczas prywatnych imprez. Według danych urzędu ds. zdrowia, większość osób dotkniętych chorobą to członkowie różnych rodzin wielopokoleniowych, którzy pochodzą z Getyngi i okolic. Z początku nie podano dokładnej ilości zakażonych. Poinformowano jedynie, że liczba osób, które miały kontakt z zakażonymi, mieści się w przedziale trzycyfrowym i że były wśród nich dzieci i młodzież. Szkoły, których to dotyczy, zostały już o tym poinformowane.

Wśród ofiar śmiertelnych przeważają mężczyźni 

Według danych RKI, większość (67%) zakażeń zarejestrowanych w całym kraju dotyczy grupy wiekowej 15-59 lat. Generalnie kobiety i mężczyźni są dotknięci infekcjami niemalże w równym stopniu, przy czym wśród ofiar śmiertelnych jest nieco więcej mężczyzn (55 procent) niż kobiet (45 procent). Zgodnie z danymi RKI, wskaźnik śmiertelności wśród odnotowanych zakażeń wynosi obecnie 4,7 procent. 86 procent zgłoszonych zgonów dotyczyło osób w wieku 70 lat i starszych.

Według informacji przekazanych przez RKI, do tej pory zmarło 8.489 osób zakażonych koronawirusem, co oznacza, że liczba zgłoszonych zgonów wzrosła w ciągu 24 godzin o 39 nowych przypadków. Instytut szacuje, że chorobę pokonało 164.900 osób, czyli o 800 osób więcej niż dzień wcześniej.

Współczynnik R powyżej wartości krytycznej równej 1 

Według informacji przekazanych w sobotę przez Instytut Roberta Kocha, współczynnik reprodukcji, w skrócie współczynnik R, wyniósł 1,03 (stan na dzień 30.05. godz. 0:00; w dniu poprzednim wynosił 0,85). Oznacza to, że dziesięć osób zakażonych zaraża przeciętnie więcej niż dziesięć innych osób. Wartość R odzwierciedla przebieg infekcji jaki miał miejsce około półtora tygodnia wcześniej.

Od połowy maja RKI podaje również tak zwany 7-dniowy współczynnik R. Odnosi się on do dłuższego okresu i dlatego jest mniej podatny na codzienne wahania. Według szacunków RKI, wartość ta (stan na dzień 30.05. godzina 0:00) wynosiła 0,95 (dzień wcześniej: 0,85). Pokazuje ona przebieg infekcji od 8 do 16 dni wstecz.

W niedzielę zgłoszono o połowę mniej zakażeń

Jak podaje Instytut Roberta Kocha, wczoraj (31.05.) zgłoszono o połowę mniej zakażeń,  mianowicie 333.

 

Źródło: www.t-online.de

  • Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

Praca w Niemczech

Obserwuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Co o tym myślisz? Skomentuj!x
()
x