Więcej >>

  Schufa

  Niemcy: Ponad co czwarty wniosek o dopłatę do zakupu samochodu elektrycznego jest odrzucany

  Schufa Niemcy

  Ponad co czwarty wniosek o dopłatę do zakupu samochodu z napędem elektrycznym jest w Niemczech odrzucany. Współczynnik zatwierdzeń dla wszystkich 234.805 wniosków złożonych w Niemczech do końca lipca wynosił 73 procent – ogłosił rząd federalny w Bundestagu na wniosek FDP. Najniższy współczynnik posiada Saara z 70 procentami, najwięcej wniosków zatwierdzono w Berlinie i Nadrenii Północnej-Westfalii (76 procent). Przyczyny odrzuceń wniosków nie zostały wymienione w odpowiedzi.

  Krytyka ze strony FDP

  “Liczba odrzuconych wniosków o dotacje na e-samochody jest szczególnie wysoka”, powiedział polityk transportu FDP Bernd Reuther. “Dlatego rząd federalny musi dotrzeć tutaj do sedna sprawy. W związku z tym nie może ona unikać zajmowania się również problemami strukturalnymi i wprowadzania zmian”.

  Do 9000 euro premii na zakup samochodu elektrycznego w Niemczech

  Tak zwana premia ekologiczna ma na celu zwiększenie sprzedaży samochodów elektronicznych i hybrydowych w Niemczech od 2016 roku. Od czasu, gdy rząd niemiecki znacznie ją zwiększył w ramach pakietu bodźców w związku z pandemią koronawirusa, liczba wniosków o dotacje wzrosła do rekordowo wysokiego poziomu. Jak ogłosiło Federalne Ministerstwo Gospodarki, w lipcu złożono 19 993 wnioski o tzw. premię innowacyjną – nazwę zwiększonej obecnie premii ekologicznej. Od początku roku złożono 69 606 wniosków, czyli o 78,6 procent więcej niż w tym samym okresie w roku ubiegłym.

  Podwyższona dopłata jeszcze do końca 2021

  Wcześniej państwo i producenci samochodów elektrycznych wypłacali premię w równych częściach, ale teraz państwo podwoiło swój udział, aby wesprzeć kulejący przemysł samochodowy. Podwyższona dopłata obowiązuje do końca 2021 roku, a samochody z napędem wyłącznie elektrycznym będą dotowane kwotą do 9000 euro. Ekolodzy krytykują fakt, że hybrydy wtykowe są również dotowane (w wysokości do 6750 euro), mimo że nie wymagają stosowania napędu elektrycznego. Zgodnie z odpowiedzią rządu federalnego od początku obowiązywania premii ekologicznej dotowano 85 782 hybrydy wtykowe, co oznacza, że stanowiły one około 36,5 procent całości.

  źródło: www.faz.net

  Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  Nasza redakcja poleca

  ILS – Institut für Lernsysteme – zamów bezpłatny katalog z wszystkimi kursami oferowanymi przez ILS i zdobądź dodatkowe kwalifikacje na wybranym przez siebie kierunku! Np. 12-miesięczny kurs na opiekuna/-ki osób starszych (Altenbetreuung – Betreuungskraft), język niemiecki w zawodzie (Deutsch im Beruf), programista JAVA (Geprüfte/r Programmierer/in (ILS) – Java), kosmetyczka (Geprüfte/r Kosmetiker/in) i wiele innych!

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x