Więcej >>

  Schufa

  Niemcy: Pomimo pandemii koronawirusa w Dolnej Saksonii odbędą się tradycyjne jarmarki bożonarodzeniowe

  Schufa Niemcy

  Grzane wino i prażone migdały – czy będzie można się nimi delektować tej zimy pomimo wciąż trwającej pandemii koronawirusa? W Dolnej Saksonii można już planować odwiedzenie jarmarków bożonarodzeniowych. Podczas wtorkowego spotkania na szczycie przedstawiciele niemieckiego Ministerstwa Gospodarki i Spraw Społecznych, władz lokalnych i wystawców zgodzili się dać zielone światło dla organizowanych na wolnym powietrzu tradycyjnych jarmarków poprzedzających święta Bożego Narodzenia, z zachowaniem zasad obowiązujących w związku z pandemią koronawirusa.

  Reimann: „Wskaźniki zakażeń muszą pozostać stabilne”

  „Cieszę się, że udało się dojść do porozumienia ze wszystkimi zaangażowanymi stronami i że możliwe będzie zorganizowanie jarmarków bożonarodzeniowych – nawet jeśli odbędą się one na innych zasadach niż do tej pory. Jest oczywiste, że zapobieganie zakażeniom powinno być najwyższym priorytetem, tak aby każdy mógł w dobrym zdrowiu przeżyć okres przedświąteczny”, powiedziała minister spraw społecznych i zdrowia Carola Reimann (SPD). Konieczne będzie przestrzeganie zasad higieny i przepisów dotyczących zachowania dystansu społecznego. „Ponadto, wskaźniki zakażeń muszą pozostać stabilne w ciągu najbliższych kilku tygodni.”

  Althusmann: „Na jarmarkach nie może być tłoczno”

  Minister gospodarki Bernd Althusmann (CDU) już wcześniej opowiadał się za możliwością zorganizowania jarmarków bożonarodzeniowych. We wtorek powiedział, że mając na względzie aktualną sytuacje epidemiologiczną, jest to decyzja „rozsądna i odpowiedzialna”. Polityk stwierdził, że jarmarki mają długą tradycję i bardzo istotne znaczenie dla wystawców, którzy z tego się utrzymują. Dodał, że konieczny będzie kontrolowany dostęp, aby uniknąć zatłoczenia. Władze lokalne powinny decydować, na własną odpowiedzialność i w porozumieniu z właściwymi urzędami ds. zdrowia, jakie działania podjąć, aby dostosować się do aktualnych wytycznych. Spożycie alkoholu ma być ograniczone najpóźniej od godziny 22:00.

  Kilka dni temu za organizowaniem jarmarków bożonarodzeniowych pomimo pandemii koronawirusa opowiedział się również Związek Miast Dolnej Saksonii.

  Źródło: www.ndr.de

  Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  Nasza redakcja poleca

  ILS – Institut für Lernsysteme – zamów bezpłatny katalog z wszystkimi kursami oferowanymi przez ILS i zdobądź dodatkowe kwalifikacje na wybranym przez siebie kierunku! Np. 12-miesięczny kurs na opiekuna/-ki osób starszych (Altenbetreuung – Betreuungskraft), język niemiecki w zawodzie (Deutsch im Beruf), programista JAVA (Geprüfte/r Programmierer/in (ILS) – Java), kosmetyczka (Geprüfte/r Kosmetiker/in) i wiele innych!

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x