Więcej >>

  Schufa

  Niemcy: początek kalendarzowej jesieni przyniesie opady deszczu, a nawet pierwszy śnieg

  Schufa Niemcy

  Początek kalendarzowej jesieni przyniesie całkowitą zmianę pogody w Niemczech. Mieszkańcy muszą przygotować się na chmury, wiatr i deszcz. A w weekend w Alpach spadnie nawet sporo świeżego śniegu.

  Można szykować sprzęt zimowy: w Alpach spadnie ponad metr świeżego śniegu

  W piątek w Alpach pogoda nagle się załamie, obniży się temperatura powietrza. Meteorolodzy spodziewają się, że od piątku do niedzieli spadnie tutaj od 70 do 100 litrów deszczu na metr kwadratowy. W wyższych partiach gór może spaść do metra białego puchu!

  Niemiecka służba meteorologiczna (Deutscher Wetterdienst, DWD) ostrzega przed długotrwałym deszczem, który będzie padał od czwartku wieczorem do soboty wieczorem w Alpach i w regionie Przedgórza Alpejskiego.

  W piątek i podczas weekendu: jesień w Niemczech, zima w Alpach

  W piątek na południu i na wschodzie Niemiec wystąpią gdzieniegdzie bardzo obfite opady deszczu. Także na północy kraju gęste chmury mogą przynieść przelotne opady. Natomiast w zachodniej części Niemiec będzie raczej sucho. Na dodatek temperatura wyniesie zaledwie od 10°C do 17°C.

  W sobotę na południu i na wschodzie będzie nadal mokro. Na pozostałym obszarze również będą przeważać chmury, ale nie powinno spaść zbyt wiele deszczu. Temperatury wyniosą od 5°C w Alpach do 15°C nad morzem.

  Niedziela przyniesie ulewne deszcze, szczególnie na północy i południowym zachodzie. Będzie raczej chłodno – od 6°C do 16°C. Dodatkowo może wiać porywisty wiatr.

  Nowy tydzień przyniesie deszcze

  Także po zimnym i mokrym jesiennym weekendzie, przez pewien czas pogoda nie będzie rozpieszczać mieszkańców Niemiec. Do końca września w całym kraju będzie padać deszcz.

  Sytuacja pogodowa: kalendarzowa jesień przepędziła lato

  Wraz z początkiem kalendarzowej jesieni przeważać będą niże. Najpierw nadciągnie niż „Valentina”, potem „Wicca”, a wraz z nimi jesienna pogoda. Taka sytuacja utrzyma się przynajmniej do połowy przyszłego tygodnia.

  Źródło: www.wetter.de

  Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  Nasza redakcja poleca

  ILS – Institut für Lernsysteme – zamów bezpłatny katalog z wszystkimi kursami oferowanymi przez ILS i zdobądź dodatkowe kwalifikacje na wybranym przez siebie kierunku! Np. 12-miesięczny kurs na opiekuna/-ki osób starszych (Altenbetreuung – Betreuungskraft), język niemiecki w zawodzie (Deutsch im Beruf), programista JAVA (Geprüfte/r Programmierer/in (ILS) – Java), kosmetyczka (Geprüfte/r Kosmetiker/in) i wiele innych!

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x