Więcej >>

  Schufa

  Niemcy: Od soboty obowiązkowe testy na koronawirusa dla osób powracających z obszarów ryzyka!

  Schufa Niemcy

  Niemieckie urzędy zdrowia zarejestrowały ponad 1000 nowych zarażeń koronawirusem jednego dnia – po raz pierwszy od maja.

  Aktualnie trwa konferencja prasowa niemieckiego ministra zdrowia Jensa Spahna. W międzyczasie ogłosił on, że od tej soboty każdy, kto wraca do Niemiec z obszaru ryzyka korony, musi zostać poddać się testowi na koronawirusa. Testy mają być bezpłatne.

  Stacje testowe na niemieckich lotniskach, dworcach kolejowych oraz przy autostradach

  Porty lotnicze mają zapewnić stacje testowe, a urządzenia testowe mają być również udostępniane osobom wjeżdżającym do kraju pociągiem lub samochodem. Już teraz istnieje możliwość bezpłatnego testu dla wszystkich osób wjeżdżających do kraju w ciągu 72 godzin od przyjazdu do Niemiec.

  Tutaj znajdziecie informacje o krajach, które należą do obszarów ryzyka: www.rki.de

  Spahn broni decyzji o bezpłatnych testach

  Spahn bronił decyzji o bezpłatnym udostępnieniu testów – zarówno dla testów obowiązkowych, jak i dla osób powracających z obszarów nie objętych ryzykiem. “Nie popieram podejścia, że jeśli stać kogoś na wakacje, stać go na test”, powiedział. “Nie możemy zrobić z kwestii testów kwestii społecznej”.

  źródło: www.spiegel.de

  Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).

  Nasza redakcja poleca

  ILS – Institut für Lernsysteme – zamów bezpłatny katalog z wszystkimi kursami oferowanymi przez ILS i zdobądź dodatkowe kwalifikacje na wybranym przez siebie kierunku! Np. 12-miesięczny kurs na opiekuna/-ki osób starszych (Altenbetreuung – Betreuungskraft), język niemiecki w zawodzie (Deutsch im Beruf), programista JAVA (Geprüfte/r Programmierer/in (ILS) – Java), kosmetyczka (Geprüfte/r Kosmetiker/in) i wiele innych!

  Obserwuj
  Powiadom o
  guest
  0 komentarzy
  Inline Feedbacks
  View all comments
  0
  Co o tym myślisz? Skomentuj!x
  ()
  x