11.08.2020

Niemcy: nadchodzi pierwsza fala ekstremalnych upałów tego lata!

Ostatnio dodane

Hamburg: 40 euro grzywny za brak maski ochronnej w autobusie i pociągu

W poniedziałek Senat w Hamburgu ogłosił, że każda osoba przyłapana na braku odpowiedniej osłony ust i nosa w środkach...

Bawaria planuje ponad 100 centrów testowych z powodu rosnącej liczby zakażeń koronawirusem

Markus Söder, premier kraju związkowego Bawarii, po raz kolejny wydał pilne ostrzeżenie przed niebezpieczeństwem zarażenia koronawirusem. Powiedział, że jest...

Niemcy: Liczba noclegów spadła w pierwszym półroczu o 47%

Gastronomia i przemysł hotelarski w Niemczech zostały szczególnie dotknięte z powodu zamknięcia z powodu pandemii koronawirusa. Dane z Federalnego...

Niemcy: Polak wyskoczył z jadącego samochodu podczas pościgu!

W pobliżu Fuldy (Hesja) wczesnym rankiem z pewnej firmy zniknął transporter (Mercedes Sprinter). Tuż przed 7:00 rano funkcjonariusze policji...

Pogoda w Niemczech: przed nami najgorętszy dzień 2020 roku

Do Niemiec napływa gorące powietrze z Afryki i prawdopodobnie przyniesie ono ze sobą temperatury, jakich jeszcze nie doświadczyliśmy tego lata. Zbliża się najgorętszy dzień w tym roku. Według prognoz temperatury osiągną co najmniej 38°C, a być może nawet 40°C.

W czwartek fala upałów dotrze do Badenii-Wirtembergii. Temperatury w tym regionie będą się wahać od 30°C do 34°C. W porównaniu z południem kraju, na północnym wschodzie będzie wręcz rześko – temperatury wyniosą tutaj od 18°C do 20°C.

Pod koniec lipca do Niemiec napłynie fala upałów

W piątek ekstremalne temperatury dotrą na południowy zachód kraju – od Saary do południowej Badenii-Wirtembergii osiągną one od 36°C do 38°C. W niektórych modelach pogodowych przewiduje się nawet 40-stopniowy upał.

Dzień będzie bardzo słoneczny, a fala ciepła sięgnie również północy kraju. W Greifswald nad Morzem Bałtyckim będą 22°C, w Schwerin 24°C, w Wolfsburgu 26°C, a w Meppen w Emsland termometry wskażą nawet 28°C.

W sobotę temperatury wyniosą od 30°C do 36°C. Ekstremalne upały dotrą do regionu Ren-Men. Nawet blisko wybrzeża słupek rtęci wskaże od 25°C do 30°C. Na południowym zachodzie tego dnia mogą wystąpić lokalne burze.

Na pożegnanie upałów przez Niemcy przejdą burze

W niedzielę falę upałów zwieńczą przelotne deszcze i burze. Nie można wykluczyć wystąpienia nawałnic. Temperatury wynoszące 30°C pozostaną jeszcze tylko częściowo na południu kraju. Na północy Niemiec obniżą się do poziomu 20°C.

W poniedziałek temperatury będą dalej spadać.

Źródło: www.rtl.de

  • Wszelkie treści publikowane na stronie są chronione zgodnie z przepisami niemieckiego prawa autorskiego, Urheberrechtsgesetz (§ 52 ff UrhG).
Obserwuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Co o tym myślisz? Skomentuj!x
()
x